Naujas biudžetas ir sprendimai po naujų metų nėra išeitis, nes šiandien visi sektoriai – ir viešasis sektorius ir verslas – turbūt jau susiduria su labai rimtomis problemomis ir naujų metų laukti negalima.

Frakcijos atstovai susitiko su prezidentu

2022 09 15

Džiugu, kad prezidentas išgirdo opozicijos prašymą ir rado laiko su mumis susitikti. Su prezidentu aptarėme valdančiųjų požiūrį į opoziciją. O jis yra apgailėtinas. Mes ir toliau pasigendame pagarbos ir konstruktyvaus darbo. Nors Seimo pirmininkė kartu su valdančiaisiais buvo pažadėjusi, kad bus sudaryta darbo grupė, kurioje bus svarstomos antiinfliacinės priemonės, tačiau, deja, opozicija nebuvo išgirsta. Manėme, kad būtent čia pagaliau bus išklausyti mūsų pasiūlymai. Deja, pažadai liko pažadais.

Su prezidentu aptarėme ir Seime trims ministrams rengiamas interpeliacijas – Gabrieliui Landsbergiui, Simonui Gentvilui ir Dainiui Kreiviui. Kartu su prezidentu nutarėme, kad jos turi įvykti, nes klausimai, į kuriuos negaunama atsakymų, turi būti atsakyti Seime. Be to, tokios parlamentinės procedūros Vyriausybės nariams turėtų būti stimulu valdančiajai daugumai pamąstyti, ar tikrai ministrų kabinete viskas gerai ir jis nėra nepakeičiamas.

Frakcijos seniūnės pavaduotojas Aurelijus Veryga po susitikimo teigė, kad susitikimo metu su šalies vadovu opozicija išgirdo prezidento pažadą kartu su opozicija ieškoti bendrų antiinfliacinių sprendimų.

Anot jo, susitikdami su prezidentu norėjome pademonstruoti, kad mes nenusišaliname nuo sprendimų priėmimo ir jei formatas – Vyriausybė ir opozicija neįvyko, tai ką tik atsirado šiek tiek kitas formatas, kur kartu su Prezidentūra opozicija vieningai sutarė ieškoti sprendimų, aišku, paliekant atviras duris ir Vyriausybei.

Be to, susitikimo metu tiek prezidentas, tiek opozicija vieningai sutarė, kad sprendimų ieškoti būtina dabar, o ne Seime pradėjus diskusijas dėl naujo biudžeto.

Naujas biudžetas ir sprendimai po naujų metų nėra išeitis, nes šiandien visi sektoriai – ir viešasis sektorius ir verslas – turbūt jau susiduria su labai rimtomis problemomis ir naujų metų laukti negalima.

Frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė tiki, kad po šio susitikimo opozicija dar labiau sustiprės. Per šį sunkmetį, tiek Seimo valdantieji, tiek ir mes, opozicija, privalome sugebėti dirbti konstruktyviai ir susikalbėti. Nelengvu valstybei metu turime susitelkti ir spręsti tikras bėdas ir kiek įmanoma daugiau padėti gyventojams atlaikyti šį sunkų laikotarpį.