Parlamentaras džiaugdamasis sėkmingu balsavimu dėkojo kiekvienam iš 52 tūkst. Lietuvos žemdirbių, kaimo gyventojų ir piliečių, kurie dar 2018 metais pasirašė peticiją. 

EP narys Bronis Ropė: „ Europos Parlamentas paragino paspartinti tiesioginių išmokų suvienodinimą“

2023 06 14

Tiesioginių išmokų ūkininkams suvienodinimui – uždegta žalia šviesa. Europos Parlamente ką tik įvyko balsavimas, kur buvo pritarta rezoliucijai, kuria siekiama didinti apsirūpinimą maistu ir skatinti ilgalaikį žemės ūkio atsparumą ekstremalių situacijų bei krizių atveju visoje Europos Sąjungoje.

Rezoliucijos, kuriai šiandien pritarė 333 parlamentarai iš 615, tekste rašoma, kad būtina įpareigoti Tarybą peržiūrėti daugiametę finansinę perspektyvą, siekiant užtikrinti kuo spartesnį tiesioginių išmokų suvienodinimo procesą.

„Parlamentas ką tik patvirtino mano su kolegomis inicijuotą pakeitimą, kuriuo raginam kuo greičiau spręsti tiesioginių išmokų ūkininkaujantiems bendrijoje sulyginimo klausimą. Neteisinga, kad ES senbuvėse ūkininkaujantys gauna ženkliai didesnes tiesiogines išmokas, lyginant su šalimis, kurios įstojo į bendriją 2004 metais ir vėliau“, – sakė EP narys Bronis Ropė.

Parlamentaras džiaugdamasis sėkmingu balsavimu dėkojo kiekvienam iš 52 tūkst. Lietuvos žemdirbių, kaimo gyventojų ir piliečių, kurie dar 2018 metais pasirašė peticiją. Peticija, pavadinimu „Sąjungoje, kurioje visi lygūs, negali būti antrarūšių ūkininkų!“ parėmė tiesioginių išmokų konvergencijos iniciatyvą.

„Šiandieninis balsavimas Europos Parlamente rodo, kad kryptingu darbu mes įrodėme, kad Europos Sąjungoje nevalia diskriminuoti ūkininkų“, – pridūrė parlamentaras.