„Mano sprendimai būna apgalvoti, esu vertybiškai stipri, todėl ir niekada neneriu stačia galva, kur papučia vėjas.“

Eglė Blaževičienė: „Esu vertybiškai stipri, todėl niekada niekur neneriu stačia galva ir nebėgu, kur papučia vėjas“

2023 09 19

Kad Eglė Blaževičienė yra viena aktyviausių politikių Kupiškio krašte, sutinka visi. Iš kur ji semiasi energijos, kas ją įkvepia, kokia taisykle vadovaujasi darbe ir ką jai reiškia šeima – apie visa tai atvirai kalbame su ja pačia.

Kaip prasidėjo Jūsų kelias politikoje? Kas Jus įkvėpė pasilikti savo krašte ir būti svarbių pokyčių dalimi?

Nuo pat vaikystės jaučiau simpatijas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS). Savo vaikystės vasaras leisdavau Šiaulių rajone Naisiuose, pas senelius ir krikšto tėvus. Mačiau, kokie gyvi ir gražūs yra Naisiai, kaip ten mylimas ir užimamas jaunimas, kaip gražėja toks nedidelis kaimas, o viso to iniciatorius buvo LVŽS partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Mano kelias politikoje prasidėjo prieš 12 metų. Gavau pasiūlymą tapti šios partijos nare, jo neatsisakiau ir atėjau dirbti LVŽS koordinatore Panevėžio apskrityje. Darbas buvo įdomus ir labai aktyvus, politinė veikla įsuko iškart. Dalyvavau programoje Briuselyje, skirtoje jauniems politikams ir esu šios tarptautinės Jaunųjų išrinktųjų politikų programos absolventė.

Teko dirbti su merais, kandidatais į Seimo narius, LVŽS skyriais. Pamilau LVŽS žmones, mačiau jų gražius darbus ir norą, kad Lietuva būtų šviesi, o čia gyvenantys žmonės jaustųsi laimingais. 2016 m. tapau Seimo narių Audrio Šimo ir Viktoro Rinkevičiaus padėjėja. Taip pat dirbau ir su kitais LVŽS frakcijos Seime nariais.

Seime įgijau daug politinio darbo ir politinės darbotvarkės administravimo patirties, dalyvavau savivaldybių tarybų rinkimuose ir šiuo metu esu Kupiškio rajono savivaldybės tarybos narė, dirbu Kultūros, švietimo, sporto ir teisėsaugos komiteto pirmininke, Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitete. Manyje visada kirbėjo daugybė idėjų, ką būtų galima padaryti mūsų krašte, todėl net nekilo minčių, kad turėčiau kažkur išvykti, ieškoti laimės svetur. Matyt, manyje visada buvo įsipareigojimas Kupiškiui ir ši pareiga kurti mūsų kraštui mane atvedė iki mero rinkimų.

Kiekvienas politikas turi autoritetus, seka jų pavyzdžiu. Kokios savybės Jums juose patinka labiausiai?

Politinį kelią pasirinkau, susipažinusi su R. Karbauskiu. Jis geba burti žmones. Visada žavėjausi jo veikla dėl žmonių. Įvairūs jo projektai, mecenavimas, renginiai. Pati užsiimu tokia veikla, tai viskas buvo labai artima širdžiai. Visada žavi tie politikai, kurie gyvenime siekia ne sau naudos, bet, kiek leidžia galimybės, daro konkrečius gerus darbus dėl žmonių, savo krašto ir visos Lietuvos.

Man patinka Skandinavijos politikai, kurie nesiekia išsiskirti iš minios. Teko klausytis pasakojimų, kaip Suomijos prezidentas mėgsta laisvalaikį leisti ant ledo ir kaip be jokios apsaugos, be jokio juodo kostiumo, o su paprastu megztuku ir pačiūžomis prisijungė pažaisti ledo ritulio su vaikais. Jis tai daro dažnai ir nieko tai nestebina, šalia nestovi paparaciai, nes tai šios šalies piliečiams ir prezidentui yra norma.

Aš labai noriu, kad Lietuvoje politikai būtų tokie pat ir mums niekada netektų skaityti antraščių, kad vienas ar kitas ministras naudojasi savo pareigomis, perka jiems pavaldžių valstybės įmonių akcijas ir pan. Labai noriu, kad Lietuvoje žmonės rinktųsi vertybinę politiką, kuri yra žmogiška ir užtikrinanti šalies ateitį.

Kas Jums šiandieninėje Lietuvos politikoje patinka, o kas ne?

Manau, kad kaip ir daugeliui Lietuvos gyventojų, šiandienos situacija šalyje atrodo liūdnokai. Valdžia negirdi žmonių. Man atrodo, kad valdžiai Lietuva net nerūpi. Ji nesiima jokių realiai aktyvių veiksmų, kurie stabdytų energijos, maisto produktų kainas. Labai daug pesimizmo aplinkui, o norėtųsi, kad būtų šviesiau, nes Lietuva – mūsų kraštas, o mes turime daug potencialo kurti geresnį gyvenimą žmonėms.

Kaip į Jūsų pasirinktą kelią reaguoja šeima?

Šeima mane palaiko, žino, kad aš niekada nieko nedarau šiaip sau. Mano sprendimai būna apgalvoti, esu vertybiškai stipri, todėl ir niekada neneriu stačia galva, kur papučia vėjas. Taip ir šį kartą, jie žino, kad elgiuosi teisingai. Be šeimos palaikymo kiekvienas politikas būtų niekas. Mano šeima yra mano ramstis. Tuo viskas ir pasakyta.

Kaip pavyksta suderinti šeimos ir darbo reikalus? Kokie būtų Jūsų patarimai kitoms moterims, kurios yra arba dar planuoja eiti tokiu pat keliu kaip ir Jūs?

Pasijuokiu dažnai, kad kuo daugiau veiklos, tuo geriau viską pavyksta suderinti. Laisvą laiką nuo darbo skiriu šeimai. Tas laikas būna daug kokybiškesnis, nes kiekviena akimirka man atrodo svarbi ir reikalinga. Visoms moterims patariu siekti savo svajonių ir tikslų tiek šeimoje, tiek darbinėse veiklose. Jeigu turėsite šeimos palaikymą – Jūsų galimybės neribotos.

Ką Jums reiškia Jūsų namai, šeima, vaikai? Kokios ateities jiems norite, juo labiau, kad dabar galite prie jos kūrimo prisiliesti daugiau?

Man mano šeima yra viso gyvenimo pagrindas. Be šeimos aš būčiau niekas. Po sunkios darbo dienos visada namuose randu ramybę. Vaikai yra mūsų ateitis. Labai norėčiau, kad jie liktų gyventi Kupiškyje. Todėl noriu, kad čia būtų gera. Kad Kupiškis būtų gyvas, kad rastų ką veikti jaunimas, kad jaunos šeimos čia norėtų kurtis ir gyventi, rastų darbus. Kad šeimoms Kupiškyje gyventi būtų patogu.

Laisvalaikio tikriausiai daug neturite, bet kai turite laisvas akimirkas, kokios jos?

Mano laisvalaikis ir atsipalaidavimas – namai ir jų aplinka. Turime nemažą teritoriją – netoli hektaro žemės aplink sodybą, tai veiklos tikrai užtenka. Mėgstame su sūnumis žvejoti. Taip pat esame krepšinio fanai, tad dažnai vykstame į krepšinio varžybas.

Ar turite taisyklę, kuria vadovaujatės savo darbe, šeimoje?

Mano taisyklė yra paprasta – kiekvienoje situacijoje, su kiekvienu žmogumi elgtis garbingai ir teisingai ir svarbiausia – visada išlikti ŽMOGUMI.

Ką Jums reiškia vertybės? Kokios jos?

Man žodis „vertybės“ reiškia labai daug. Šiame žodyje telpa viskas – ištikimybė, pagarba kitam ir sau, tai, ką mes turime savo viduje, ką mes jaučiame ir ką vertiname, ką duodame kitiems. Čia glūdi ir atsakomybė, žmogus, šeima, meilė... Vertybės yra žmogaus stuburas, jos suteikia gyvenimui kryptį. Ne visiems pavyksta jomis vadovautis, juo labiau – jas atskleisti savo elgesiu ir darbais. Gaila, kad žmonės vis dažniau vertybe laiko materialius dalykus, pinigus, todėl dažnai žmogiškumas nustumiamas į paraštes.

Papasakokite apie savo charakterį – kokios savybės Jums padeda politikoje?

Esu komunikabili, teisinga, sąžininga. Visada stengiuosi kovoti už tiesą, vertybes ir padėti žmonėms. Tas ne visiems patinka, nes šiais laikais tokių žmonių ne visada reikia. Bet, kaip aš sakau, mano širdis ir sąžinė yra rami, nes galiu ramiai eiti gatve ir nei prieš vieną žmogų nereikia nuleisti galvos.

Sakoma, kad daug ką atsinešame iš vaikystės, iš tėvų namų. Kokia buvo Jūsų vaikystė?

Gimiau Kupiškio rajone Noriūnuose. Šeimoje augau kartu su mama, tėčiu ir vyresniu broliu. Visą gyvenimą mačiau gražią šeimą, kurioje vyravo pagarba, rūpestis vienas kitu, meilė. Tai man buvo pavyzdys. Tokia užaugau ir aš.

Kodėl neišvykote iš Kupiškio, kaip dauguma jaunų žmonių?

Viskas labai paprasta. Esu patriotė. Labai myliu savo kraštą ir čia gyvenančius žmones. Jaučiuosi sava. Jaučiuosi reikalinga Kupiškiui. Todėl čia ir likau. Šiuo sprendimu labai džiaugiuosi.

Ką Jums reiškia šis miestas ir rajonas?

Labai daug – viskas sava, pažįstama, artima. Smagu, kai sutinki savus žmones, išklausai jų problemas ar džiaugsmus. Dar smagiau, kai gali jiems padėti.

Kokios Jūsų mėgiamiausios vietos Kupiškyje leisti laiką su šeima? Kur Jus dažniausiai galima sutikti?

Kaip ir kiekvieno kupiškėno, mūsų dažniausiai lankoma vieta – Kupiškio marios. Jos turi labai daug gražių vietų, kuriose žmonės randą ramybę, pailsi nuo darbų.

Jus dažnai matome savanoriaujant vėžio prevencijos projektuose. Kodėl Jums tai svarbu?

Man svarbu, kad žmonės būtų sveiki. Noriu juos tokius matyti. Tie, kas susidūrė su sunkia liga, žino, kad nieko brangiau už sveikatą nėra ir tik sveikata suteikia tikrą laimę. Aš labai noriu, kad kupiškėnai būtų sveiki, todėl visada dalyvausiu projektuose, kurie padės užkirsti kelią sunkioms ligoms. Labai džiaugiuosi, kai žmonės laiku sužino apie susirgimus ir gali pagyti.

Taip pat mielai savo laiką skiriu ir kultūros savanorystei, nes kultūra suvienija pačius skirtingiausius žmones, teikia daugybę džiaugsmo.

Kas Jums patinka Kupiškio rajono savivaldybės tarybos darbe, o kas ne? Ko trūksta, kad savivaldybė būtų žmonių lūkesčių tenkintoja ir arčiau žmonių?

Taryboje esu antra kadencija. Visą laiką teko dirbti opozicijoje. Kaip žinia, opozicijai darbas yra sudėtingas, bet ne kartą pavyko iškovoti gerus sprendimus dėl rajono žmonių. Tapusi mere, manau, kad šią problemą galėčiau išspręsti. Juk svarbius rajonui sprendimus ir įvairius svarbius klausimus tikrai galime spręsti visi drauge. Rajono žmonės išrinko 21 tarybos narį, tikisi iš jų susitarimo. Tad taip ir turi būti.

Kaip vertinate, kad mokyklose daugėja narkotinių medžiagų prieinamumas vaikams? Dar visai neseniai Kupiškis išlipo iš savižudybių rekordo duobės...

Vertinu neigiamai, kitaip ir būti negali. Problema opi ir būtina spręsti. Taip, Kupiškis pirmavo savižudybių skaičiumi. Labai džiaugiuosi, kad iniciatyvių žmonių dėka, tokių kaip psichologė Valija Šap, tuometinė Jaunimo centro direktorė Gaila Matulytė, tuometinis meras Jonas Jarutis, ši situacija pasikeitė. Bet ne viskas gražu ir šiuo metu. Labai reikalingas vaiko psichologo kabinetas. Tapusi mere, dėčiau visas pastangas, kad jis atsirastų.

Kaip galėtumėte apibūdinti savo santykius su kupiškėnais – Jūs dalyvaute visuose visuomeniniuose renginiuose ir atrodo, kad žmonės Jumis pasitiki ir myli?

Labai daug savo laiko skiriu bendravimui su kupiškėnais, o juk viskas nuo to ir prasideda. Tik bendraujant išgirstu jų rūpesčius, problemas. Kiek galiu, padedu jas spręsti. Smagu, kai žmonės manimi pasitiki, kreipiasi.

Kokios ateities linkite jiems, kokia Jūsų Kupiškio vizija?

Linkiu, kad Kupiškis būtų žinomas gerais darbais, gražėtų, kad jame ne mažėtų gyventojų, o būtų priešingai – čia gimtų daugiau vaikučių, šeimos čia gyventi atvyktų ir iš kitų miestų.

Kalbino Gabrielė Kalvinskaitė

Eglės vyras, ūkininkas Domantas Blaževičius:

„Sakoma, kad žmogus darbuose yra toks pats, koks yra šeimoje ir gyvenime. Todėl drąsiai galiu teigti, kad Eglė puikiai susidoros su visais jai tenkančiais iššūkiais. Ji visada bus žmonių pusėje, todėl šie rinkimai bus pergalingi Kupiškiui, jei žmonės juose pasirinks Eglę.

Mes visada vienas kitą palaikome šeimoje, todėl ir šį kartą labai palaikau žmoną, mes su sūnumis tikime ja, jos pergale, jos sumanymais ir darbais mūsų kraštui, kuriame auga visų mūsų ateitis.“

Eglė Blaževičienė gimė 1988 m. gegužės 31 d. Noriūnuose. 2012 m. Vilniaus kooperacijos kolegijoje įgijo buhalterinės apskaitos specialybę, 2014 m. Kauno technologijos universitete – verslo ekonomikos magistro laipsnį. Tobulinosi Jaunųjų išrinktųjų politikų programoje Briuselyje. Laisvai kalba anglų kalba.