„Jeigu esate už tai, kad Lietuva neišsivaikščiotų, skirkite savo balsą už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą!“

Dainius Kepenis. Sveikata – visiems, teisingumas – visur! Kad Lietuva neišsivaikščiotų...

2024 05 29

Pirmiausia noriu Jus supažindinti su statistika, kuri nemeluoja. Per 32 metus – nuo 1992 m. iki 2024 m. – Lietuva neteko beveik milijono gyventojų. 2023 m. gimė tiek pat vaikų, kiek Antrojo pasaulinio karo metu – 20 008 vaikai, o mirė beveik 36 tūkstančiai gyventojų. Netekome milijono, o kasmet miršta dvigubai daugiau žmonių nei gimsta. Priežasčių yra įvairių, o mes ir toliau gyvename paradoksų pasaulyje. Vienas jų – sveikatos paradoksas: kuo daugiau išleidžiame gydymui, tuo daugiau sergame.

Mano tikslas – siekti, kad sveika gyvensena ir jos puoselėjimas taptų neatsiejama Europos piliečių teise. Sveikatos priežiūros sistema ir visi jos finansai turi būti nukreipti ne tik į ligų gydymą, bet ir į efektyvią, lygiavertę ir teisingą sistemą, skatinančią sveikatos tausojimą ir stiprinimą. Tai yra tiesiausias kelias į ligų prevenciją bei fiziškai ir emociškai sveiką visuomenę. Būtent todėl siūlau atskirti sveikatos stiprinimo biudžetą nuo gydymo biudžeto, šalia Ligonių kasų įkuriant nepriklausomą Sveikuolių kasą. Nes dabar valdžia dejuoja dėl to, kaip rasti daugiau gydytojų. Gyvename demokratinėje visuomenėje, todėl negalime versti žmonių keisti savo gyvenimo būdo, bet galime sudaryti sąlygas kuo ilgiau gyventi sveikai ir nepatekti į vis ilgėjančias eiles pas gydytojus.

Šiuolaikinė demokratija – švelnus būdas valdyti visuomenę?

Per pastaruosius metus pasaulis patyrė iššūkių, kuriuos mažai kas galėjo numatyti. Šiuolaikinė demokratija, nors ir suteikia švelnų būdą valdyti visuomenę, net ir sudėtingais laikais, tokiais kaip pandemija, turi saugoti ir ginti žmonių teises ir laisves. Krizė, kokia bebūtų, negali riboti mūsų svarbiausių vertybių. Svarbu, kad vyriausybės imtųsi priemonių, jog būtų išlaikytas teisingas balansas tarp visuomenės saugumo ir piliečių laisvių. Tapęs Europos Parlamento (EP) nariu, subursiu kritiškai mąstančius EP narius, kurie vadovautųsi ne vakarietiškomis ar rytietiškomis, bet žmogiškomis vertybėmis.

Visuomenė valdoma, kaip matote, labai kūrybiškai. Mums liberalkonservatoriai sako – „geri vaikai tėvų nelanko“. Dar geriau, valdžia ir žurnalų viršeliai mums sako, kad vaikai yra prabanga ir neprogresyvu. Kalbi už šeimą ir vaikus – tarnauji putinui ir kremliui. Štai tokios, neva tai vakarietiškos ir pro demokratiškos, „vertybės“ mums skiepijamos. Aš prieš. Būkime Europoje unikalūs ne norėdami nugalėti drakoną ar įsivesdami nepatikrintas ir kenksmingas vakcinas, o unikalūs tuo, kad pas mus gimsta daugiausiai vaikų. Nebijokime.

Kodėl parduodame lietuviškumą už europietiškas trinkeles?

Būtent todėl unikalumas – tai kiekvienos tautos gyvybinė jėga, kurios pamatas glūdi jos kultūroje, kalboje ir tapatybėje. Europos Sąjunga suteikia puikias galimybes šalims bendradarbiauti, bet ji neturėtų reikšti mūsų tautinių vertybių atsisakymo vardan globalistų peršamos tendencijos. Turime saugoti mūsų tautos unikalumą, kultūrinį paveldą ir gimtąją kalbą. Tai ne tik teisė, bet ir pareiga, kurią turime savo šalies atžvilgiu.

Todėl atėjus birželio 9 dienai, raskite bent valandėlę savo sekmadieninio laiko ir ateikite į šiuos ypatingus rinkimus. Liberalkonservatoriai tik ir siekia, kad jūsų tą dieną ten nebūtų. Tai lemiami rinkimai ne tik Lietuvai, bet ir Europai. Jeigu esate už tai, kad Lietuva neišsivaikščiotų, skirkite savo balsą už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą!

Sveikata – visiems, teisingumas – visur!