„Nieko naujo neišgirdau, ir, tiesą sakant, nesitikėjau išgirsti. Tie patys seni konservatorių siūlymai, dėl kurių mes šalyje jau diskutuojame gerus pastaruosius porą mėnesių.“

Dainius Gaižauskas: Vyriausybės pasitarime dėl gynybos neišgirdau nieko, apie ką nediskutuotume pastaruosius porą mėnesių

2024 01 29

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vicepirmininkas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys ir Šešėlinės Vyriausybės krašto apsaugos ministras Dainius Gaižauskas teigia, kad pirmadienį vykusiame pasitarime Vyriausybėje dėl gynybos neišgirdęs nieko naujo, apie ką nebūtų diskutuojama jau gerus porą mėnesių.

„Nieko naujo neišgirdau, ir, tiesą sakant, nesitikėjau išgirsti. Tie patys seni konservatorių siūlymai, dėl kurių mes šalyje jau diskutuojame gerus pastaruosius porą mėnesių. Ir reikia pasakyti, kad mes ir anksčiau jau išsakėme savo kritiką tokiems jų pasiūlymams, tad šiandieninį susitikimą vertinčiau kaip mandagų pasisėdėjimą, kur susirinko politikai išgerti arbatos“, – sako LVŽS atstovas D. Gaižauskas.

Pasak politiko, konservatoriai vieninteliais gynybos papildomo finansavimo būdais mato mokesčių didinimą – Pridėtinės vertės mokestį, Pelno mokestį ir Gyventojų pajamų mokestį, kuriuos, pasak Vyriausybės vadovės Ingridos Šimonytės, reikėtų kelti.

„Mes jau anksčiau esame išsakę skeptišką nuomonę dėl tokio jų užmojo, nes jeigu tokia konservatorių retorika – dėl mokesčių kėlimo ir užsienio reikalų ministro gąsdinimai karu – tęsis taip ir toliau, tai tuoj nebus Lietuvoje kam tuos mokesčius mokėti, nes piliečiai tiesiog bėgs iš tokios nenuspėjamos šalies kuo toliau“, – piktinosi D. Gaižauskas.

Anot politiko, susitikimo Vyriausybėje metu „įsitikinau, kad jau ir pati Šimonytė savęs nemato kitoje Vyriausybėje, nes nieko nepasiūlė“.

„Konservatoriai, panašu, išsikėlė gynybos klausimą kaip savo rinkiminę vėliavą, ir gąsdindami karu, nes girtis per kadenciją neturi kuo, dabar visi konservatoriai užsivilks karinius mundurus ir eis telkti savojo rinkimų elektorato. Pikta ir juokinga klausyti, kai, atrodytų, rimtas pareigas valstybėje užimantys konservatoriai bando visą šalį įtikinti, jog tai nuo Lietuvos priklausys, ar Putinas puls NATO, ar ne. Gal Gabrielius pasikalba su juo, kad taip puikiai žino apie jo planus? Tokia jų retorika stato į nepatogią padėtį visą mūsų valstybę, ypač prieš mūsų partnerius NATO, nes visos Aljanso narės turi ir žvalgybinius pajėgumus, ir atlieka vertinimus, ir stebėjimus, bet isterija liejasi tik iš Landsbergio lūpų. Toks elgesys tiesiog yra destruktyvus ir kelia paniką valstybėje, o tai kerta per gyventojų pasitikėjimą valstybe ir valdžia, kas jau yra grėsmė mūsų nacionaliniam saugumui“, – teigia LVŽS atstovas Seime D. Gaižauskas.

Pristatydamas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos poziciją valstybės gynybos finansavimo klausimu, D. Gaižauskas teigė, kad partija laikosi šiuo metu galiojančio partijų susitarimo, kuriame numatyta 2,5 proc. BVP skyrimas šalies gynybai, Vokietijos brigados įkurdinimas Lietuvoje, lietuviškosios divizijos kūrimas.

„Mes sakome, kad jeigu yra būtinybė čia ir dabar didinti finansavimo tempus krašto gynybai, lėšos tam turi būti skolinamos. Ir man keista, kai į susitikimą partijų atstovus pakvietusi premjerė, paklausta apie tai, kiek reikėtų skolintis, net neturi atsakymo. Ką tai reiškia? Kad konservatoriai nieko nei skaičiuoja, nei daro, nei nori daryti. Visas šitas šaršalas keliamas tik tam, kad kažkokiu būdu po ateinančių Seimo rinkimų surinkti frakciją Seime, kuri būtų šiek tiek didesnė nei lifto kabinos dydis. Antras mūsų siūlymas, iš kur paimti pinigų – perskirstyti biudžetą, nes dabar labai daug lėšų naudojamos ne šalies gerbūvio didinimui, o tiesiog „įsisavinant“ saviems“, – teigia Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vicepirmininkas D. Gaižauskas.