„Ypatingai svarbu, kad į Europos Parlamentą būtų išrinkti tie Lietuvos politikai, kurie turi ne tik žinių, kompetencijų, bet ir yra tvirti derybų pozicijose, kai reikia apginti tiek savo šalies, tiek visos Bendrijos saugumo interesus.“

Dainius Gaižauskas. Saugumo iššūkiai: Europos Parlamente reikalingi specifinių žinių ir kompetencijų turintys politikai

2024 06 04

Politika, susijusi su gynyba, saugumu, reikalauja atitinkamų kompetencijų ir žinių. Tiesa yra ta, kad jos yra specifinės ir mūsų parlamente nėra tiek daug politikų, kurie tokiomis kompetencijomis galėtų pasigirti, juo labiau – jas tinkamai panaudoti.

Esu vienas iš Lietuvos politikų, kuris Seime jau antrą kadenciją dirbu Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete (NSGK). 2016–2020 metais vadovavau šiam komitetui, paskutiniuosius pusketvirtų metų esu NSGK vicepirmininkas. Jau antrą kadenciją dirbu ir Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijoje, kurios pagrindinis uždavinys yra kontroliuoti visas mūsų kriminalinės žvalgybos institucijas, kurių turime septynias. Nuo 2016 metų atstovauju Lietuvai NATO Parlamentinėje Asamblėjoje, esu Lietuvos delegacijos pirmininko pavaduotojas.

Per šiuos aštuonerius metus sukaupta mano patirtis, susijusi su nacionaliniu saugumu, yra tikrai nemaža. Turiu ne tik žinių ir kompetencijų, bet ir mano charakterio savybės neatsirado iš niekur.

Iki politinės veiklos daugiau nei 20 metų tarnavau Lietuvai kriminalinės policijos sistemoje, nuo jaunesniojo inspektoriaus iki vyresniojo komisaro laipsnio. Mano darbas buvo susijęs su sunkių ir itin sunkių nusikaltimų tyrimu. Karjerą policijoje baigiau vadovaudamas Lietuvos policijos Imuniteto padaliniui, sukurtam kovoti su korupcija policijos sistemos viduje.

Esu dalyvavęs Jungtinių Tautų taikos palaikymo misijose Kosove. Vadovavau Lietuvos kontingentui Kosove ir Prištinos regiono ypatingai sunkių nusikaltimų tyrimo padaliniui. Jungtinėse Amerikos Valstijose esu baigęs specialią antiteroristinių operacijų užkardymo mokymosi programą. Turiu teisės magistro išsilavinimo mokslinį laipsnį.

Ypatingai svarbu, kad į Europos Parlamentą būtų išrinkti tie Lietuvos politikai, kurie turi ne tik žinių, kompetencijų, bet ir yra tvirti derybų pozicijose, kai reikia apginti tiek savo šalies, tiek visos Bendrijos saugumo interesus.

Birželio 9 dieną Europos Parlamento rinkimuose rinkitės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkimų sąrašą.