„Tapęs Europos Parlamento nariu, nepalaikysiu jokios migracijos skatinimo politikos, kuri kenks mūsų šalies ir Europos saugumui.“

Dainius Gaižauskas. Nepalaikysime jokios migracijos skatinimo politikos, kuri kenks mūsų šaliai

2024 05 27

Lietuvoje bręsta situacija, kuomet migracijos srautų sulauksime net iš kelių krypčių. Nėra jokios abejonės, kad tokie nevaldomi žmonių srautai kelia ir ateityje kels didžiulę nusikalstamumo ir galimų teroro aktų grėsmę. Tačiau neretai patys keliame pavojų mūsų šaliai priimdami sprendimus arba jiems garsiai neprieštaraudami Europos Parlamente.

Daug klausimų kelia naujas migracijos paktas, kurio dėka nelegaliai į ES patekę migrantai Pietų Europoje bus solidariai „pasidalinami“ tarp kitų ES valstybių arba jei nesidalins, mokės milijonus į ES biudžetą. Manau, kad naujoji Migracijos politika, kuri, beje, dar nepriimta, yra per silpna, nes joje neįtraukta atstūmimo politika, kuri mums buvo efektyvi valdant nelegalios migracijos krizę.

Tapęs Europos Parlamento nariu, nepalaikysiu jokios migracijos skatinimo politikos, kuri kenks mūsų šalies ir Europos saugumui. Drąsiai kalbėsiu apie tai, kad ES migracijos politika prasidėtų nuo visos ES sienų apsaugos stiprinimo, atsparumo instrumentalizuotai migracijai didinimo ir koncentravimosi į migracijos priežasčių, o ne pasekmių valdymą.