„Praktiškai visi, kurie išėjo iš frakcijos, yra liberalai, globalistai, daugiau didmiesčių interesus atstovaujantys, skirtingų vertybių ir įsitikinimų kratinys, likę be politinio pagrindo (partijos ar visuomeninio judėjimo), trumpai tariant, jų niekas nevienija.“

Dainius Gaižauskas. Keletas pastebėjimų ir akcentų dėl frakcijos atskalūnų

2021 09 08

Gerai, kad jie išėjo dabar, o ne likus mėnesiui iki rinkimų į savivaldą ar Seimą.

Visų nepartinių, kurie išėjo iš frakcijos, vertybiniai skirtumai labai ryškiai skyrėsi nuo partinių ir tai buvo pagrindinė kliūtis, kuri trukdė dirbti vieningai bei drausmingai įgyvendinant rinkiminės programos nuostatas.

LVŽS nacionalinius valstybės interesus ginanti partija, regionų partija, centro kairieji. Praktiškai visi, kurie išėjo iš frakcijos, yra liberalai, globalistai, daugiau didmiesčių interesus atstovaujantys, skirtingų vertybių ir įsitikinimų kratinys, likę be politinio pagrindo (partijos ar visuomeninio judėjimo), trumpai tariant, jų niekas nevienija.

Saulius Skvernelis nuo 2016 m. negalėjo susitaikyti, kad yra Nr. 2 ir tiesiog nesusitvarkė su savimi, suvokęs, jog niekada neaplenks Ramūno Karbauskio. Jis nuolat kurstė frakcijos narius palikti, išduoti Ramūną Karbauskį, kelis kartus bandė perimti partijos vadovavimą. Manau, kad po paskutinio nesėkmingo bandymo supratęs, kad to padaryti neįmanoma, nusprendė išeiti. Pastarajam išėjus, frakcijoje darbinė atmosfera taps stabilesnė, vieningesnė ir darbingesnė.

Būdamas opozicijos lyderis nuo LVŽS frakcijos, beveik visą pusmetį pratylėjo, nejutome, kad Seime yra opozicijos lyderis, jis nerodė jokios iniciatyvos, nors tikrai galėjo ir žinojo, ką reikia daryti, leido visiems suprasti, kad LVŽS jam nerūpi. Akivaizdu, toks jo elgesys buvo tik tuščiai iššvaistytas pusmetis, kuris nedavė jokios naudos opozicijai. Tokį opozicijos lyderio neveiklumą puikiai išnaudojo dabartiniai valdantieji.

Jeigu Saulius būtų buvęs garbingas, būtų vienas išėjęs ir nekurstęs kitų, tačiau pasielgė taip, kaip jam atrodo yra normalu. Tai puikus pavyzdys, parodantis, kokios yra jo vertybės. Tačiau yra ir geroji šio atskilimo pasekmė - LVŽS nuo šiol labai išsigrynino.

Bet kuris politinis atskalūnas visada nešiosis išdaviko etiketę. Deja, bet tai realybė, o išdavikų niekas nemėgsta.

Nors mūsų mažiau, bet esame stipresni, nes frakcijoje liko vieningi bendraminčiai, kuriems nacionaliniai valstybės interesai yra svarbiausi ir jie jų neišduos dėl asmeninės naudos ar postų.

LVŽS yra vienintelė nacionalinius valstybės interesus ginanti partija Lietuvoje, kurios nariai gerbia ir brangina šią partiją. Mes esame tikrieji nacionalistai gerąja to žodžio prasme ir stipri atsvara globalistams.