„O kol mūsų ministras dalinasi mados žurnalo nuotraukomis, aš pasidalinsiu informacija, kurioje paaiškinama, ką reikia daryti kilus branduolinei grėsmei.“

Dainius Gaižauskas. Kaip elgtis įvykus branduolinei grėsmei? 

2022 10 10

Kol Lietuvos krašto apsaugos ministras A.Anušauskas dalino interviu mados žurnalams bei aiškinosi etikos sargams, reklamavo jis kostiumą, triusikus bei laikrodį ar ne, Vokietijos Vyriausybė apsisprendė, kad Lietuvai priskirta Vokietijos kariuomenės brigada nebus dislokuojama šalyje nuolatos. Tik kilus krizei, brigada būtų permesta į Lietuvą per 10 dienų. Ir kaip jūs manot į tai sureagavo konservatorių reklaminės propagandos žvaigždė - madistas A.Anušauskas? Jis net nemirktelėjęs paantrino Vokietijos gynybos ministrei, kad dislokacijai tokios spartos visiškai pakanka.

Žinot, ministre, aš buvau įspėjęs, jei dėl jūsų neveikimo Vokietijos brigados Lietuvoje nebus, opozicija jūsų nepagailės. Reikalausime, kad, kai komitete bus svarstomi KAM srities klausimai, dalyvautumėte asmeniškai kiekviename NSGK posėdyje bei atsiskaitytumėte, ką jūsų vadovaujama ministerija padarė, daro ir padarys įgyvendindama jai pavestas užduotis ir funkcijas. Akivaizdu, kontrolė jums turi būti dvigubinama ne vien dėl atsainaus požiūrio į krašto kolektyvinę gynybą, karinės technikos įsigijimo vėlavimus, nesugebėjimą susitarti su partneriais, bet ir dėl to, kad krašto apsaugai skirtas biudžetas padidėjęs nuo 1,2 mlrd. iki 1,65 mlrd. eurų, o reikiamų rezultatų nėra.

O kol mūsų ministras dalinasi mados žurnalo nuotraukomis, aš pasidalinsiu informacija, kurioje paaiškinama, ką reikia daryti kilus branduolinei grėsmei. Kadangi rašistas putinas ėmėsi branduolinio šantažo prieš ukrainiečius, manau, kad į tokius grasinimus reikia reaguoti atitinkamai. Būtina ne tik raminti visuomenę, kad grėsmė kol kas minimali, bet ir paaiškinti, ką reikia daryti atsitikus branduolinei grėsmei.

PS. Tie, kas turite mano darbų ataskaitą, kurią dalinau rinkiminės kampanijos metu, joje rasite smulkiai aprašytus prevencinius veiksmus branduolinės grėsmės metu. Primenu, kad svetainėje lt72.lt yra sudėti visi patarimai.