„Sanglaudos politika – pagrindinė priemonė, kuri pasitarnautų šaliai susiduriant su recesija, nes padėtų „auginti“ ekonomikos konkurencingumą, o svarbiausia – prisidėtų prie spartesnio žmonių atlyginimų augimo!“

Bronis Ropė. Europiniai pinigai padėti „ant lėkštutės“. Ar panaudosime juos darbo vietų kūrimui?

2023 07 10

Nenoriu kartotis, kad Lietuvą užklupo recesija, nes tą dauguma iš Jūsų girdi kasdien socialiniuose tinkluose, naujienų portaluose ar televizijos laidose. Verčiau, pabandysiu atsiskaityti Jums, ką pavyko padaryti Europos Parlamente, jog Lietuvos žmonės nebūtų išmesti į gatvę užklupus recesijai ir netaptume tik vieno vienintelio miesto valstybe.

Pasiūlymai rezoliucijai, kuri skatina naujų darbo vietų kūrimą regionuose

Atsižvelgiant į tai, kad darbo užmokesčio netolygumai šalies regionuose siekia net 459,1 eurą, pateikiau oficialius pasiūlymus rezoliucijai, kuria siekiama paskatinti naujų darbo vietų kūrimąsi. Tokių darbo vietų atsiradimas būtų įgyvendinamas panaudojant investicijas iš Sanglaudos fondo.

Oficialiai suformuotuose ir pateiktuose pasiūlymuose akcentuojama, kad itin svarbu orientuotis į tokias darbo vietas, kuriose dirbantys specialistai pasiūlytų rinkai aukštos pridėtinės vertės produktus bei paslaugas. Didelę paklausą rinkoje turėtų informacinių technologijų, bioinžinerijos, fizikos ir kitose inovatyviose srityse vystomi produktai bei paslaugos.

Pasiūlymai rezoliucijai bus svarstomi Europos Parlamento Užimtumo ir socialių reikalų komitete.

Lietuva turi išaugti pigios darbo jėgos šalies marškinėlius

Lietuva turi talentingų žmonių ir sėkmingų bei ambicingų įmonių. Nepaprasta, kad mūsų šalyje pagaminti palydovai kyla į kosmosą drauge su „SpaceX“ misija.

Modernios technologijos – neatsiejamos nuo šiandieninės ekonomikos ir geresnio visuomenės gyvenimo lygio. Technologijos gali būti integruotos ir naudojamos beveik kiekvienos pramonės šakos įmonėje tam, kad padidinti gamybos našumą ir pelną, o svarbiausia –darbuotojų pajamas.

Technologijos yra šalių ekonomikos augimo variklis, nes technologinė pažanga gali leisti pagaminti gerokai daugiau kokybiškų prekių bei pasiūlyti rinkai naujų paslaugų, o nuo to priklauso visuomenės gerbūvis.

Pavyzdžiui, tikimasi, kad pokalbių robotas „ChatGPT“, veikiantis dirbtinio intelekto pagalba, šiemet turėtų uždirbti 200 mln. Jungtinių Amerikos valstijų dolerių, o kitąmet net 1 mlrd. dolerių.

Neturime tapti vieno miesto valstybe

Pateiktuose rezoliucijai pasiūlymuose išdėsčiau, kad būtina numatyti lėšas viešoms socialinėms reikmėms. Tokiu atveju, Sanglaudos politikos pinigai galėtų būti skirti gyventojų užimtumo problemai spręsti.

Negana to, europiniais pinigais, jei juos sugebėtume gauti, galėtume finansuoti gydymo ir švietimo įstaigų bei ugniagesių darbą regioninėse savivaldybėse. Nenormalu, kad gyventojai, susirgę, turi vykti po 50 ir daugiau kilometrų vien tam, kad gauti būtinąją pagalbą.

Sanglaudos politika – pagrindinė priemonė, kuri pasitarnautų šaliai susiduriant su recesija, nes padėtų „auginti“ ekonomikos konkurencingumą, o svarbiausia –  prisidėtų prie spartesnio žmonių atlyginimų augimo!