„Be elektros likti parą – sudėtinga. Nes šiais laikais dažnu atveju tai reiškia likti be vandens, šildymo, šilto maisto ir gėrimo bei interneto.“

Aušrinė Norkienė. Apie valdžios jautrumą

2021 02 01

Kai praėjusią savaitę Lietuvą nusiaubė sniegas, virtęs daugeliui žmonių nelaime, palikusia juos be šviesos ir šildymo, šalies Prezidentas vis dar buvo užsiėmęs L. Linkevičiaus ir R. Karoblio politiniu atšalimu ir nieko apie sniegą negirdėjo, o Energetikos ministras nepasirodė viešojoje erdvėje ir net neišreiškė susirūpinimo, kad dešimtys tūkstančių žmonių liko be elektros. Žiniasklaidoje mirgėjo be elektros likusių žmonių problemos, tačiau nekilo klausimas, ką šiuo metu veikia Prezidentas ir ministras.

Penkioms, šešioms paroms be elektros buvo palikti kai kurie Alytaus, Lazdijų, Vilniaus, Širvintų rajono gyventojai. Trims paroms Vilniaus miesto ir Vilniaus. O yra kas ir jau 7 parą be elektros skaičiuoja. Žmonės šaukėsi pagalbos rašydami tiesiai elektros tiekėjui, Energetikos ministerijai, per socialinius tinklus – bet veltui.

Šalia elektros laidų augantys pušynai, ant laidų sugriuvę medžiai ne valdžios problema. Valdžiai rūpi permainos, ateities ekonomikos DNR plano „demontavimas“, studijų kainų kėlimas ir valstybės finansuojamų vietų universitetuose mažinimas, globalios problemos bei įvaizdis užsienyje. Nerūpi savo šalies gyventojai.

Be elektros likti parą – sudėtinga. Nes šiais laikais dažnu atveju tai reiškia likti be vandens, šildymo, šilto maisto ir gėrimo bei interneto. Be elektros likti 5-6 paras viduržiemy jau ne patogumo, o išgyvenimo klausimas. Šiems žmonėms nebuvo pasiūlyta šilta nakvynė, nebuvo atvežtas vanduo, jau nekalbant apie elektros generatorius, nebuvo nuvalyti keliai, kad kas nors galėtų atvykti su pagalba, nebuvo net karantinas sušvelnintas, kad be jokių patogumų šaltį kenčiantys žmonės galėtų išvykti į savo giminaičių, draugų namus ar šiltą viešbutį kitoje savivaldybėje . Žmonės miegojo vienoje lovoje susiglaudę ir tirpino sniegą, kad turėtų kuo nusiprausti. XXI amžiuje! Bet valdžiai tai nė motais.

Stichinė nelaimė buvo prilyginta geriausiu atveju lengvos vasaros audros padariniams. Pagriaudėjo ir gyvenimas sugrįš į savo vėžes...