Kviečiame balsuoti už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą Europos Parlamento rinkimuose birželio 9 d.

Aurelijus Veryga. Mūsų idėjos Europos Parlamente

2024 06 07

Kviečiame balsuoti už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą Europos Parlamento rinkimuose birželio 9 d., jei pritariate šioms idėjoms:

• Europos Sąjungos lygmeniu turi būti ieškoma sprendimų dėl kritinės demografinės situacijos. Europa sparčiai sensta ir miršta. ES šią problemą ilgą laiką buvo bandoma spręsti įsileidžiant asmenis iš trečiųjų šalių. Tai nepasiteisino. Privalome sukurti strategiją ir priemones, kurios skatintų jaunus europiečius kurti šeimas, motyvuotų susilaukti vaikų ir taip spręstų demografinę krizę. Strategija turėtų apimti ne tik švietimo, bet ir rengimo šeimai priemones, efektyvią socialinę komunikaciją. Kiekviena ES šeima turėtų naudotis galimybe gauti savo vaikams nemokamą kokybišką išsilavinimą, sveikatos priežiūros paslaugas. Turėtų būti suteikiamos lanksčios galimybės tėvams auginti vaikus ir dirbti, finansinės paskatos įsigyjant būstą ir kt.

• Turi būti sustabdytas švietimo sistemos naikinimas ir jos stūmimas į privačias rankas. Švietimas negali tapti tik turtingųjų privilegija. Mūsų vaikai negali būti verčiami tapti nesibaigiančių švietimo eksperimentų dalyviais. Lietuva turi perimti gerąjąj praktiką iš kitų ES valstybių, į kurių universitetus mūsų moksleiviai gali įstoti be jokių tarpinių vertinimų ar nuolat keičiamų egzaminų tvarkų.

• Turi būti iš esmės sprendžiamos nelegalios migracijos ar nevaldomos ekonominės imigracijos problemos. Šiandien jau matome reiškinius Vokietijoje, Švedijoje, kurie turėtų kelti nerimą ir skatintų persvarstyti „atvirų durų politiką“. ES turi saugoti savo išorės sienas. Turi būti suformuluotos aiškios nelegalių migrantų apgręžimo procedūros, šalinamos nelegalios migracijos priežastys.

• Mūsų žemės ūkis neturi būti diskriminuojamas. Kaip galima sėkmingai konkuruoti su kitų valstybių ūkininkais, jei tiesioginės išmokos ženkliai atsilieka nuo kitų valstybių? Suvienodinus išmokas, gali sumažėti ir maisto prekių kainos.

• Lietuva neturi tapti vieno ar dviejų miestų valstybe, o investicijos turi pasiekti visus regionus, kad būtų išsaugotos švietimo, sveikatos ir socialinės paslaugos, plėtojama kelių ir kita regiono gyventojams reikalinga infrastruktūra.

Esame tvirtai pasiryžę šias idėjas įgyvendinti. Turime patirties, išminties ir energijos. Balsuokite už sąrašą Nr. 5!