„Matome, kad šita Vyriausybė nedaro jokių išvadų. Apstu ir ankstesnių ministrų skandalų, daug neaiškių sprendimų, chaotiško darbo, bet viskas baigiasi niekuo.“

Aušrinė Norkienė. Premjerė privalo laikytis anksčiau viešai pasakytų ketinimų ir trauktis

2023 06 07

Po priešlaikinių rinkimų fiasko Seime, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija siūlo dabartinei Vyriausybei pasitraukti. Premjerė Ingrida Šimonytė privalo laikytis anksčiau viešai pasakytų ketinimų ir trauktis.

Matome, kad šita Vyriausybė nedaro jokių išvadų. Apstu ir ankstesnių ministrų skandalų, daug neaiškių sprendimų, chaotiško darbo, bet viskas baigiasi niekuo. Ir galiausiai arogancija, negebėjimas, o gal ir nenorėjimas politinio dialogo – su partijomis, su Seimo frakcijomis, su Prezidentu, nevyriausybinėmis ir profesinėmis organizacijomis.
Negaliu nei aš, nei mano kolegos frakcijoje pritarti tokiai Vyriausybės veiklai.

Nepateisinamai vėluoja mokesčių reforma. Kalbama apie kuklius darbus: sumažintą pridėtinės vertės mokestį už šilumos energiją ir karštą vandenį ir didžiuojamasi, kad „2022 m. būsto šildymo išlaidų kompensacija skirta didesniam gavėjų skaičiui: ją gali gauti ne tik sunkiau besiverčiantys, bet ir vidutines pajamas uždirbantys šalies gyventojai“. Tai reiškia iš esmės kitą, labai gėdingą dalyką: tuo pripažįstame, kad valdžios politika tiek nuskurdino Lietuvos žmones, kad net vidurinioji visuomenės klasė turi stovėti su ištiesta ranka, nes nepajėgia atsiskaityti už šildymą ir kitas elementarias kasdienes paslaugas.

Ši Vyriausybė nesiima reikalingų priemonių siautėjančiai infliacijai ir drastiškai augančioms kainoms pažaboti. Kainos mūsų šalyje auga dvigubai sparčiau nei Europoje, o Vyriausybė arogantiškai moja ranka: mes nesikišim.

Džiaugiamasi švietimo reforma, pamirštant, kad 2022-aisiais Lietuvą drebino matematikos valstybinio egzamino rezultatų skandalas, o neseniai Konstitucinis Teismas „Tūkstantmečio mokyklų“ projektą pripažino antikonstituciniu.

Nematoma, kad mokslas ir išsilavinimas regionuose tuoj taps neprieinama prabanga, ypač skurdžiau gyvenančių šeimų vaikams.

Vyriausybės vykdoma sveikatos reforma kelia pagrįstą baimę, kad regionuose tuoj neliks ne tik kam, bet ir ką gydyti, nes žmonės išeis Anapilin taip ir nesulaukę medicininės pagalbos.

Iki šiol mūsų kaimams ir miesteliams nepasiekiamos Regionų plėtros programos lėšos, kurių laukia ta kita – ne Vilniaus Lietuva. Būtent ji, ši Antroji Lietuva, šiai Vyriausybei mažiausiai įdomi ir mažiausiai rūpi.

Kitąmet įpusės naujausias Europos Sąjungos (ES) finansinis laikotarpis, o regionų plėtrai skirtos lėšos nenaudojamos. Įstrigusios didžiulės, milijardinės lėšos. Ar mes tokie turtingi, kad neturime kur jų panaudoti?

Teisingumo reforma virto teisingumo grimasa, kai vieninteliu „pasiekimu“ tapo sumažintos bausmės kontrabandininkams, narkotinių medžiagų ir grynųjų pinigų per valstybės sieną vežėjams.

Apie atvirai visuomenę skaldančią ir grėsmę šalies reputacijai keliančią šios Vyriausybės užsienio politiką – skalsu ir kalbos.