„Neatmetama galimybė, kad jei po kitų Seimo rinkimų tektų formuoti valdančiąją daugumą, statuso klausimas V. Landsbergiui galėtų būti atšauktas parlamente.“

Aušrinė Norkienė. Kreipsimės į Konstitucinį Teismą dėl V. Landsbergiui suteikto statuso

2022 07 08

Opozicinės partijos rinks parašus ir kreipsis į Konstitucinį Teismą (KT), kad šis įvertintų, ar Seimo sprendimas suteikti valstybės vadovo statusą Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui profesoriui Vytautui Landsbergiui neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui.

Neatmetama galimybė, kad jei po kitų Seimo rinkimų tektų formuoti valdančiąją daugumą, statuso klausimas V. Landsbergiui galėtų būti atšauktas parlamente. Nes istorija perrašyta, ir tai konservatoriai daro sąmoningai.

LVŽS frakcijos narių nuomone, V. Landsbergis nebuvo tuo metu tikras vadovas, nes vadovo funkcijos buvo išdalintos į tris dalis: Aukščiausios tarybos pirmininkui, Aukščiausios tarybos Prezidiumui ir pačiai Aukščiausiai Tarybai. Jei lyginsime šių valdžių apimtis, tai didžioji dalis atiteko AT Prezidiumui, paskui – Aukščiausiajai Tarybai, o mažiausia dalis – AT pirmininkui. Tad, tuo metu vieno šalies vadovo nebuvo – buvo kolektyvas.

Keista, kad giminystės ryšiais susijęs partijos pirmininkas – dabartinės valdančiosios daugumos lyderis Gabrielius Landsbergis – sprendžia savo senelio klausimus Seime.