Diskusijai kviečiami: Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai, merai, administracijos direktoriai, tarybos nariai, vidaus reikalų ministerijos, Vyriausybės atstovai, Seimo nariai, bendruomenių atstovai ir kt.

Aušrinė Norkienė ir Guoda Burokienė: „Ieškosime bendrų sprendimų, stiprinančių savivaldą“

2024 05 07

Gegužės 8 d., trečiadienį, 13 val. Seime rengiama diskusija „Metai po naujojo Vietos savivaldos įstatymo įsigaliojimo: ar jis sustiprino savivaldą?“

Prieš metus, įvykus savivaldybių tarybų ir merų rinkimams, įsigaliojo naujasis Vietos savivaldos įstatymas. Remiantis Konstitucinio Teismo išaiškinimu ir siekiant įgyvendinti Konstitucijos pakeitimus, parengtas naujas vietos savivaldos modelis, kuris aiškiai atskyrė mero ir tarybos kompetencijas.

„Diskusijoje sieksime išsiaiškinti kaip veikia naujasis įstatymas praktikoje. Po įstatymo priėmimo merui suteikta daugiau galių – jis tapo aiškiu šeimininku, vykdomosios valdžios atstovu. Tuo tarpu tarybos dirba kaip atstovaujamoji institucija. Mums svarbu išgirsti kaip šį modelį vertina savivaldos atstovai“, – sako Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė.

Pasak Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narės Guodos Burokienės, įstatymą pradėjus taikyti praktikoje, išryškėjo kai kurie teisinio reglamentavimo trūkumai.

„Seimo narius, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narius pasiekia Vietos savivaldos įstatymo praktinio taikymo problemos dėl savivaldybės institucijų kompetencijų, savivaldybės komitetų ir komisijos darbo tvarkos, su mero pavadavimu, vicemerų paskyrimo ir kitos praktikoje kylančios situacijos, todėl matome būtinybę sukviesti savivaldos atstovus prie bendro stalo ir padiskutuoti kaip veikia, kokios spragos įžvelgiamos ir ką taisyti siūloma naujame Vietos savivaldos įstatyme“, – sako Seimo narė G. Burokienė.

Diskusijai kviečiami: Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai, merai, administracijos direktoriai, tarybos nariai, vidaus reikalų ministerijos, Vyriausybės atstovai, Seimo nariai, bendruomenių atstovai ir kt.

Diskusiją inicijuoja Seimo narės Aušrinė Norkienė ir Guoda Burokienė.

Renginys vyks Lietuvos Respublikos Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai, 3 a.). Taip pat diskusiją bus galima stebėti ir nuotoliniu būdu. Ji tiesiogiai bus transliuojama Seimo Youtube paskyroje.