„Jei jums svarbi šeima – būtinai balsuokite Europos Parlamento rinkimuose, nes tik kartu galime sukurti stipresnę, saugesnę ir laimingesnę Europą mūsų šeimoms ir ateities kartoms.“

Asta Kubilienė. Kaip gerinsime demografinę padėtį?

2024 06 03

Šių metų kovo pradžioje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (toliau – LVŽS) pristatė savo rinkimų į Europos Parlamentą programą. Ši rinkimų programa paremta nuolatiniais LVŽS partijos įsipareigojimais. Savivaldos, nacionalinės bei europinės politikos gairės ir vertybės yra susijusios ir turi būti nuoseklios. Rinkimai ar ne – LVŽS politika išlieka nuosekli. Būtent dėl to atsakingam rinkėjui lengva pasirinkti balsuoti už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą!

Viena gyvybiškai svarbiausių programos, kuria savo darbe vadovausis LVŽS kandidatai, išrinkti į Europos Parlamentą, temų – šeimos politika, jos ateitis Lietuvoje ir Europos Sąjungoje.

Tradicinę šeimą laikome Tautos ir visos Europos Sąjungos išlikimo pamatu. Vyro ir moters šeima yra natūralus darinys, turintis prigimtinę ir niekuo nepakeičiamą atsakomybę už savo vaikus. Būtent todėl esame tvirti siekdami, kad kiekviena europiečių šeima turėtų realią laisvę spręsti apie vaikų dorinį auklėjimą ir lytinį švietimą, nepaisant visų išorės spaudimų ir niekuo nepagrįstų nurodymų, atkeliaujančių iš Briuselio. Dirbdami Europos Parlamente vienysimės su bendraminčiais iš kitų Europos šalių ir sieksime, kad bendromis pastangomis valstybės narės išlaikytų teisę konstituciškai apibrėžti šeimos sampratą, jos teises ir pareigas, o alternatyvios bendro gyvenimo formos nekliudytų valstybei prioritetą teikti šeimų stiprinimui.

Šiandien demografijos klausimas jau tapo nacionalinio saugumo ir Europos išlikimo problema, ne mažesne nei Rusijos grėsmė, kuri šiuo metu užima didžiąją eterio dalį mūsų medijose. Deja, nei valdantieji, nei dalis opozicijoje esančių politikų, dalyvaujančių rinkimuose, vis dar to nesupranta ir nėra pasirengę pasiūlyti efektyvių sprendimų, kurie atlieptų su mažėjančiu gimstamumu susijusius iššūkius.

Mūsų siekis – sukurti europinį paramos šeimoms, kuriose ir gimsta vaikai, mechanizmą. Tai apimtų ne tik finansinę paramą sunkiau besiverčiančioms šeimoms, bet ir mokestines paskatas, vaikus namuose auginantiems bei dirbantiems tėvams. Turime sudaryti sąlygas žmonėms derinti tėvystę su darbu ir profesiniu tobulėjimu, nes tik taip galime užtikrinti šeimų ekonominį stabilumą.

Labai svarbu, kokiomis ekonominėmis sąlygomis gyvena vaikus auginančios mūsų šeimos. Jei norime, kad vaikų būtų daugiau, jų gimimas neturi pabloginti šeimos finansinės padėties. Vaikai negali būti asocijuojami su skurdu.
Privalome užtikrinti, kad mūsų gyventojai mokėtų ne didesnes paskolų palūkanas nei ES vidurkis. Tai leistų mūsų žmonėms ženkliai sutaupyti ir lengviau įsigyti būstą, o tai neabejotinai svarbu tiek kuriant naujas šeimas, tiek ir norint, kad esamos šeimos būtų pasirengusios susilaukti daugiau vaikų.

Tikrai nemanome, kad, kaip siūlo valdantieji, nevaldoma imigracija yra tinkamas būdas spręsti Europos tautų gyvybingumo iššūkius. Mes tikime lietuvių ir kitų Europos tautų valia bei noru išlikti ir kurtis savo tėvų ir protėvių žemėse, turtingą Europos kultūrinį palikimą perduoti savo vaikams. Kitu atveju, tik laiko klausimas, kai čia mūsų vietą užims žmonės iš kitų kultūrų, kuriems mūsų tradicijos, kultūra bei vertybės yra svetimos ir nepriimtinos. Kad taip nenutiktų, dirbsime ir pasitelksime visus prieinamus išteklius.

Europa yra mūsų žemynas, ji unikali savo kultūros, istorijos ir žmonių įvairove. Ši įvairovė yra mūsų stiprybė, todėl vienas didžiausių mūsų iššūkių – užtikrinti mūsų bendruomenių, šeimų ir, svarbiausia, mūsų unikalių tautų išlikimą bei klestėjimą. Būtent tvirtos ir klestinčios šeimos yra tas pagrindas, ant kurio gali ir turi būti pastatyta stipri ir vieninga Europos Sąjungos ateitis.

Sveiko gyvenimo sąlygų gerinimas, priklausomybių prevencija ir sveikatos išsaugojimo priemonės Europos Sąjungos sveikatos politikoje yra dar vienas mūsų prioritetas. Prioritetu tai turi tapti ir Europos Sąjungai. Raginsime skirti papildomas lėšas sveiko gyvenimo būdo skatinimui, nes tik stipri ir sveika šeima gali būti stiprios visuomenės pagrindu.

Mūsų supratimu, šeimos politika apima platų interesų lauką ir asmenis su skirtingais poreikiais, nes šeima yra ne tik vaikų ir darbingo amžiaus tėvų, bet ir senelių bendruomenė. Todėl, remdamiesi Europos Socialinių teisių ramsčiu, sieksime didinti pensijas. Senjorams ir neįgaliesiems sudarysime palankias sąlygas mokytis visą gyvenimą. O taip pat dėsime pastangas, kad kuo daugiau mūsų pacientų gautų naujausius vaistus ir moderniausius gydymo metodus. Kartu nepamiršdami, kad pastarieji metai ypatingu būdu mums atskleidė, kad visą sveikatos sistemą turime papildomai finansuoti, siekiant pasirengti įvairioms išorės grėsmėms.

Todėl aš ir kiti mūsų partijos kandidatai į Europos Parlamentą įsipareigojame kurti politiką, kuri palaikytų vyro ir moters santuokinę šeimą visais lygmenimis ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos Sąjungoje. Tai yra mūsų įsipareigojimas Jums, mūsų rinkėjams. Tai yra mūsų planas tvirtai, klestinčiai šeimai, kuri yra mūsų bendruomenių ir visos Europos Sąjungos ateities pamatas. Jei jums svarbi šeima – būtinai balsuokite Europos Parlamento rinkimuose, nes tik kartu galime sukurti stipresnę, saugesnę ir laimingesnę Europą mūsų šeimoms ir ateities kartoms.