„Net tada, kai valstybės vadovas apsisprendžia likti nuošalyje, mes to sau leisti negalime – prisiimsime atsakomybę ir dar kartą įrodysime, kad esame valdžia, kuri nebijo diskutuoti sudėtingais klausimais“

Antradienį Seime šaukiamas koalicijos tarybos posėdis

2020 09 21

Rugsėjo 22 d., antradienį, 13 val. šaukiamas valdančiąją daugumą sudarančių partijų koalicijos tarybos posėdis. Koalicijos tarybos pirmininkas Ramūnas Karbauskis nurodo, kad valdančioji koalicija diskutuos dėl Lietuvos dalyvavimo Europos Komisijos organizuojamame vakcinos nuo COVID-19 pirkime ir ieškos būdų, kaip užtikrinti, kad Lietuvos žmonės turėtų galimybę pasiskiepyti nuo COVID-19 vos tik bus sukurta vakcina. Koalicijos taryba šaukiama po žinios, kad Prezidentūra nemato reikalo šiuo klausimu šaukti Valstybės gynimo tarybos, kuri sprendžia svarbiausius valstybės ir žmonių saugumo klausimus.

„Apmaudu, kad vakcinos nuo COVID-19 įsigijimo klausimas, tikrai svarbus valstybės saugumui, jos raidai ir netgi sakyčiau – valstybės ateičiai, Prezidentūros sprendimu net nepateko į Valstybės gynimo tarybą, o Prezidento patarėjai, vengdami atsakomybės, net nesusipažino su jiems Vyriausybės persiųstais dokumentais. Yra akivaizdu, kad tokiu būdu, net atsisakant susipažinti su ypač svarbiais dokumentais, yra vengiama dalintis atsakomybe ir priiminėti sudėtingus sprendimus, stengiantis likti nuošalyje tada, kai valstybei labiausiai reikia aktyvios ir gebančios sprendimus priimti valdžios. Net tada, kai valstybės vadovas apsisprendžia likti nuošalyje, mes to sau leisti negalime – prisiimsime atsakomybę ir dar kartą įrodysime, kad esame valdžia, kuri nebijo diskutuoti sudėtingais klausimais ir kritiniu momentu, pandemijos metu, operatyviai priimti sprendimus. Išklausysime Premjero Sauliaus Skvernelio bei Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos informaciją bei diskutuosime apie tai, koks sprendimas galėtų būti priimtas“, – sako koalicijos tarybos pirmininkas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime seniūnas Ramūnas Karbauskis.

Koalicijos tarybos posėdžio metu taip pat bus pasikeista nuomonėmis dėl viešumoje skleidžiamos klaidinančios informacijos, jog socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas esą po Seimo rinkimų aktyviai planuoja LVŽS bei socialdemokratų partijų koaliciją ir yra ėmęsis tam būtinų veiksmų. Koalicijos tarybos pirmininkas pažymi, jog nei viena iš koaliciją sudarančių partijų nėra šiuo klausimus diskutavusi apie tai su G. Palucku, juo labiau - nėra sulaukusi jokios iniciatyvos.

„Mano nuomone, ši G. Palucko politinių veiksmų imitacija viešumoje skirta klaidinti rinkėjams ir partijos žmonėms, neva G.Palucko socialdemokratai neplanuoja jungtis su konservatoriais. Šių partijų bei jų frakcijų Seime veiksmai rodo priešingai. Mums akivaizdu, kad G. Palucko socialdemokratai ir konservatoriai savo sprendimais tampa viena politine organizacija, nors viešojoje erdvėje vadinasi skirtingai ir apsimeta, jog vienija skirtingas - dešinės ir kairės - politines vertybes palaikančius žmones", – sako R. Karbauskis.

Koalicijos tarybos posėdis vyks Seimo I rūmuose, LSDDP frakcijos salėje.