„Naujos kadencijos Seimas neturėtų atsiriboti nuo emigracijos klausimų sprendimo.“ 

A. Širinskienė: Seimas, naikindamas migracijos komisiją, neturėtų atsiriboti nuo emigracijos klausimų sprendimo

2020 11 26

Po to, kai Teisės ir teisėtvarkos komitetas balsų dauguma apsisprendė pritarti konservatorių A. Vyšniausko ir J. Razmos siūlymui naikinti Migracijos komisiją, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė Agnė Širinskienė registravo Seimo statuto pataisas, kuriomis siūloma su migracija susijusių klausimų sprendimą pavesti naujai Seime kuriamam Ateities komitetui.

Seimo narė Agnė Širinskienė pastebi, kad panaikinus specialią komisiją, svetimšalių imigrantų klausimai lieka Užsienio reikalų komiteto veiklos kryptimi, tačiau Seime iš esmės nelieka padalinio, kuriam būtų pavesta spręsti su Lietuvos piliečių emigracija iš Lietuvos susijusius klausimus.

„Naujos kadencijos Seimas neturėtų atsiriboti nuo emigracijos klausimų sprendimo. Taip, per paskutiniuosius metus nuoseklaus LVŽS suformuotos Vyriausybės ir Seimo darbo dėka pavyko pasiekti, kad gyventi į Lietuvą sugrįžta daugiau žmonių, nei kad iš jos išvyksta. Matome, kad žmonės vis labiau pasitiki savo valstybe ir nori joje gyventi. Tačiau dar yra aibė pradėtų spręsti klausimų. Pavyzdžiui, parvykusių emigrantų vaikų integravimasis ir mokymasis, įsidarbinimas, valstybės pagalbos didinimas parvykstantiems. Šių klausimų sprendimui būtinas tęstinumas. Manau, kad būsimas Ateities komitetas, yra tinkama vieta diskusijoms šiais klausimais, nes vargu ar ateities Lietuvą galime kurti nestabdydami emigracijos ir nekviesdami žmonių sugrįžti į savo gimtinę, nekurdami šiam sugrįžimui deramų sąlygų“, – sako LVŽS frakcijos narė Agnė Širinskienė.

Seimo statuto pataisas planuojama priimti kitą savaitę gruodžio 3 d. vyksiančiame Seimo posėdyje. Tikimasi, kad Seimo dauguma, suvokdama savo atsakomybę prieš rinkėjus, pritars šiems konstruktyviems opozicijos pasiūlymams.