K. Vagneris netrukus įsitrauks į politiką dar aktyviau. Jis ves LVŽS kandidatų į Vilniaus miesto tarybą sąrašą.

Šešėlinės Vyriausybės teisingumo ministru patvirtintas buvęs viešojo intereso gynimo prokuroras Kęstutis Vagneris

2022 11 16

Lapkričio 16 d. šešėlinės Vyriausybės posėdyje patvirtintas teisingumo ministras. Juo tapo buvęs viešojo intereso gynimo prokuroras Kęstutis Vagneris. Pasak šešėlinio Premjero Ramūno Karbauskio, K. Vagneris puikiai išmano teisingumo sistemos situaciją ir esamas problemas.

„Džiaugiuosi, kad prie mūsų ministrų kabineto narių prisijungė didelę patirtį visuomenės intereso gynime turintis pareigūnas, daugybę metų atidavęs tarnybai. Žavi jo atkaklumas, žinios, įžvalgos ir nusiteikimas dirbti valstybei dabar ir politiniame lygmenyje“, – sako R. Karbauskis.

K. Vagneris netrukus įsitrauks į politiką dar aktyviau. Jis ves LVŽS kandidatų į Vilniaus miesto tarybą sąrašą. Jis ir kandidatas į Vilniaus miesto merus Stasys Jakeliūnas intensyviai dirba su antikorupcine programa, kuri ne tik atskleis korupcijos schemas, bet ir leis užkardyti visas galimas jos apraiškas Vilniaus miesto savivaldybėje, jei meru taps S. Jakeliūnas, o taryboje LVŽS nariai turės pakankamą mandatų skaičių.

K. Vagneris aktyviai savanoriauja Ukrainoje. Už savanorystę šioje šalyje jis apdovanotas Ukrainos atminimo medaliu „Už nepriekaištingą tarnybą Tėvynei“.1981 m.

K. Vagneris Vilniaus Universitete, Teisės fakultete įgijo teisininko kvalifikaciją. 1993 m. tame pačiame universitete Komunikacijos fakultete įgijo ir žurnalisto kvalifikaciją. Prokuroro karjerą K. Vagneris pradėjo 1981 m. tapęs Tauragės rajono prokuroro padėjėju. 1988 m. jis tapo Lietuvos prokuratūros Bendrosios priežiūros skyriaus prokuroru, 1990 m. – Lietuvos generalinio prokuroro padėjėju,  1993 m. – Lietuvos generalinės prokuratūros Tarptautinių ryšių ir informacijos skyriaus vyriausiuoju prokuroru. Metus nuo 1998 iki 1999 m. dirbo advokatu. O 1999 m. tapo Tardymo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ypač svarbių bylų tardytoju. 2001-2011 m. dirbo Lietuvos generalinės prokuratūros Valdymo ir kontrolės skyriaus prokuroru, 2011-2019 m. – Lietuvos generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroru. Rinko duomenis apie galimą korupciją Lietuvos energetikos sektoriuje.

K. Vagneris Lietuvos krepšinio federacijos prezidento A. Sabonio 2012 m. apdovanotas padėka už pagalbą rengiant Lietuvos krepšinio federacijos Etikos ir drausmės kodeksą. Tais pačiais metais K.Vagneris išrinktas Lietuvos krepšinio federacijos Etikos, drausmės ir apeliacijos komisijos nariu. Už nuopelnus Lietuvos krepšiniui 2018 metais apdovanotas LKF Padėkos ženklu.

Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tema K.Vagneris Lietuvos dienraščiuose yra paskelbęs seriją straipsnių. Jam pavyko padaryti interviu su paskutiniu Sovietų sąjungos generaliniu prokuroru, Italijos specialiosios policijos (Directione Investigativa Antimafia) bei specialiosios prokuratūros, tiriančios organizuoto nusikalstamumo veikas, vadovais, JAV teisingumo departamento kriminalinių tyrimo skyriaus organizuotų nusikaltimų ir reketo sekcijos vadovo pavaduotoju. Po K. Vagnerio publikacijų apie tarptautinę nusikalstamą grupuotę, Latvijos generalinė prokuratūra dėl šios šalies piliečių pradėjo ikiteisminį tyrimą.