Nutarimu siūloma peržiūrėti avalynės skyrimo diagnozes ir, gydytojams specialistams išskyrus sudėtingiausias deformacijas, nustatyti, kad ypač sudėtinga ortopedinė avalynė būtų kompensuojama du kartus per metus. 

Šešėlinė Vyriausybė teikia nutarimą dėl ortopedinės avalynės skyrimo ir kompensavimo

2023 01 26

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos suformuota šešėlinė Vyriausybė teikia nutarimą dėl ortopedinės avalynės skyrimo ir kompensavimo tvarkos, atsižvelgiant į institucijų ir ekspertų siūlymus.

Nutarimu siūloma peržiūrėti avalynės skyrimo diagnozes ir, gydytojams specialistams išskyrus sudėtingiausias deformacijas, nustatyti, kad ypač sudėtinga ortopedinė avalynė būtų kompensuojama du kartus per metus. Taip pat šešėlinė Vyriausybė siūlo įpareigoti atsakingas valstybės institucijas reguliariai peržiūrėti Ortopedijos techninių priemonių ir medicinos priemonių kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis tvarkos aprašą bei kitus šią sritį reglamentuojančius teisės aktus. Su visu nutarimo tekstu susipažinti galima čia.

Nutarimą šešėlinė Vyriausybė pateiks susipažinti Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai. Taip pat nuspręsta kreiptis į Seimo Pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, siūlant paspartinti Seime Sveikatos draudimo įstatymo straipsnių 26, 26(1), 26(2), 39 pakeitimo ir įstatymo papildymo 34(1) straipsniu, projekto Nr. I-1343 svarstymą. Šešėlinė Vyriausybė taip pat kreipsis į Lietuvos Respublikos sveikatos ministrą Arūną Dulkį ir Valstybinės ligonių kasos direktorių Gintarą Kacevičių, prašant: 
• Spręsti ortopedinės avalynės skyrimo ir kompensavimo tvarkos, gamybos terminų, kainų, priemokų tobulinimo klausimus;
• Įvertinti Lietuvos ortopedų traumatologų draugijos siūlymus dėl TLK kodų tikslinimo bei atsisakymo apsunkinančių medikų darbą ir pacientų paslaugų prieinamumą, siuntimų pas šeimos gydytojus ir gydytojus specialistus.