Diskusijoje su verslo bendruomene nuskambėjo palaikymas LVŽS frakcijos narių pateiktam Užimtumo rėmimo įstatymo projektui, kuriam po pateikimo jau pritarė Seimas daugiausiai opozicijos balsais.

Šešėlinė Vyriausybė diskutavo su verslo ir profesinių sąjungų lyderiais apie pandemijos ekonominių ir socialinių pasekmių valdymą

2021 03 26

Nepaisant neblogų Lietuvos ekonomikos rezultatų (pagal augimo prognozes stovime šalia geriausių - Lenkijos, Suomijos ir Airijos ir esam aukščiau ES vidurkio) po pirmojo karantino, matome atleidimų ir bankrotų rizika. Stringa pagalba verslui procesas. Naujoji valdžia dirba daugiau nei 100 dienų, o paramos įsisavinimo tempai yra blogesnį nei per pirmą karantiną, kai priemonės buvo kuriamos nuo nulio. Dabar jos tik koreguojamos. Didelį susirūpinimą kelia konkurencijos pažeidimai. Tęsiantis karantinui, siūloma raginti Konkurencijos priežiūros institucijas labai rimtai svarstyti verslo veiklos ribojimus konkurencijos aspektu. Kai apribojimai tęsiasi ilgus mėnesius, akivaidu, kad konkurencijos pažeidimai turės didelį poveikį rinkai.

Diskusijoje su verslo bendruomene nuskambėjo palaikymas LVŽS frakcijos narių pateiktam Užimtumo rėmimo įstatymo projektui, kuriam po pateikimo jau pritarė Seimas daugiausiai opozicijos balsais. Verslas ir profsąjungos palankiai vertina dabartinę prastovų kompensavimo tvarką, tačiau pritaria minčiai, kad jokių paskatų išeiti iš prastovų sistemos nėra ir darbdaviui susidaro beveik vieno tūkstančio eurų skardis tokį žmogų ištraukti iš prastovos, net kai jo ekonominė veikla jau atlaisvinta.

„Pernai matydami šią problemą sukūrėme „poprastovinės“ paramos modelį, kuriuo pasinaudojo daugiau nei 30 tūkstančių įmonių. Tam buvo išleisti 611 milijonų eurų, todėl turėjome neblogus ekonomikos atsigavimo rodiklius. Užimtumo įstatymas be jokios konkurencijos buvo ir yra svarbiausia ekonomikos gaivinimo priemonė ir pagal mastą, ir pagal poveikį darbo rinkai. Kita svarbi intencija – ištaisyti viešojoje erdvėje skambėjusį įstatymo trūkumą, kai 10 tūkst. verslo liudijimų turėtojų dėl formalumo neteko galimybės gauti išmokos savarankiškai dirbantiems, nes jų veikla vykdoma dienomis, o ne mėnesiais“,- svarbiausius įstatymo tikslus įvardijo SADM šešėlinis ministras Tomas Tomilinas.