2020-01-27 | LVŽS frakcija dėl Stasio Šedbaro nuvažiuotų beveik 10 tūkstančių kilometrų už komiteto lėšas kreipėsi į etikos sargus

Paaiškėjus, kad konservatorius Stasys Šedbaras vienas savo asmeninėms kaip Seimo nario kelionėms sunaudojo beveik visą visam iš 11 Seimo narių sudarytam Teisės ir teisėtvarkos komitetui metams skirtą tarnybinio transporto ridos limitą, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija kreipėsi į etikos sargus bei Seimo valdybą.

Plačiau...
 

2020-01-27 | Centralizuoti viešieji pirkimai padėjo sutaupyti 67,9 mln. eurų biudžeto lėšų

Ekonomikos ir inovacijų ministerija suskaičiavo centrinės perkančiosios organizacijos CPO LT viešųjų pirkimų rezultatus – 2019 m. buvo sutaupyta 67,9 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų vykdant viešuosius pirkimus.

Plačiau...
 

2020-01-23 | Griežtesnė aplinkosaugos kontrolė ir paskatos gamyboje diegti mažiau teršiančias aplinką technologijas

Neeilinė Seimo sesija sušaukta, reaguojant į aplinkos apsaugos problemas, siekiant užkirsti kelią ekologinėm katastrofom ateityje, tokioms kaip „Grigeo Klaipėda’’, kai ne vienerius metus įmonė tiesiai į marias galimai leido nevalytas nuotekas, sukeldama didžiulę žalą gamtai.

Plačiau...
 

2020-01-23 | VTEK prašoma pateikti rekomendacijas politikų dalykiniams pietums ir priėmimams

Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydama pateikti rekomendacijas, kaip turėtų elgtis politikai, kai jie yra kviečiami į priėmimus ar dalykinius pietus.

Plačiau...
 

2020-01-23 | Agnė Širinskienė. Kas laimės dėl Prezidento veto?

Viešai prabilta, kad ką tik Seime priimtas Civilinio turto konfiskavimo įstatymas susilauks Prezidento veto. Kokios gali būti šio veto priežastys ir kaip po veto pasikeistų Civilinio turto konfiskavimo įstatymas?

Plačiau...
 

2020-01-22 | Vaiko pinigai riziką patiriančioms šeimoms: savivaldybės raginamos atsižvelgti į vaikų poreikius

Socialinę riziką patiriančios šeimos vaiko pinigus gali gauti ne tik piniginėmis lėšomis, bet ir įvairiais nepiniginiais būdais: apmokant už vaiko darželį ar lankomus būrelius, nuperkant maisto produktų, vaikui reikiamų drabužių, avalynės ar suteikiant socialines korteles, skirtas apsipirkti maisto parduotuvėse.

Plačiau...
 

2020-01-21 | Siekiant stiprinti ryšį su užsienio lietuviais – svarbūs sprendimai

Iki šiol užsienyje pilietinę pareigą atliekantys Lietuvos piliečiai buvo įtraukiami į Naujamiesčio vienmandatės apygardos rinkėjų sąrašą. Tačiau 2020 m. rinkimuose į Seimą laukia vienas didelis pokytis. Atsižvelgdamas į Pasaulio lietuvių bendruomenės prašymą, Seimas 2019 m. rugpjūtį sudarė sąlygas įsteigti atskirą, tik užsienio lietuviams skirtą vienmandatę rinkimų apygardą.

Plačiau...
 

2020-01-20 | Valius Ąžuolas. Švietimo ateitis: dėl ko turime susitarti, siekiant reikšmingų pokyčių?

Aprimus aistroms po 2020 metų biudžeto priėmimo Seime, raginame politines partijas apsispręsti dėl valstybės švietimo politikos ateinančiam dešimtmečiui. Švietimo bendruomenė ir visi tie, kurie susirūpinę mokslo ateitimi, laukia ilgalaikių sprendimų ir nuosaikaus jų įgyvendinimo. Bet ar šis siūlomas ir toks reikalingas švietimo bendruomenei susitarimas netaps politinių partijų ,,įkaitu’’ artėjančių Seimo rinkimų fone?

Plačiau...
 

2020-01-17 | Ar gali kartotis ,,20 Narkevičiaus lenkų'' istorija? Dėl rekomendacijų kreiptasi į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją

Reaguojant į šią savaitę viešojoje erdvėje nuskambėjusią pažymą apie neva 20 ministro J. Narkevičiaus įdarbintų lenkų tautybės žmonių, Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė A. Širinskienė kreipėsi į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją, prašydama pateikti rekomendacijas, kaip turėtų būti naudojami ir trečiosioms šalims teikiami asmens tautybę atskleidžiantys duomenys.

Plačiau...
 

2020-01-17 | Arūnas Gumuliauskas. Istorinė atmintis augina valstybės imunitetą

Šioje Seimo kadencijoje jau nieko nebestebina, kad LVŽS frakcija ėmėsi spręsti ne tik jai tradiciškai artimų (žemės ūkio, socialinių reikalų, valstybės finansų, savivaldybių), bet ir visiškai naujų (sveikatos apsaugos, švietimo, mokslo, kultūros, sporto, nacionalinio saugumo) valstybės gyvenimo sričių problemas. Taip atsitiko ne tik dėl to, kad sudarėme valdančiąją daugumą parlamente.

Plačiau...
 

2020-01-16 | Vaistus ir medicinos pagalbos priemones bus galima įsigyti internetu

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino nuotolinės prekybos tvarką, pagal kurią receptinius vaistus ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones (MPP) pacientai galės įsigyti internetu. Neišvykdami iš namų pacientai galės matyti visų vaistinių pasiūlymus, gauti vaistininko konsultaciją bei užsisakyti ir apmokėti pasirinktus vaistus ir MPP.

Plačiau...
 

2020-01-15 | Ar tėvai neturėtų būti išsamiau informuojami apie skiepus?

Seimo nario Dainiaus Kepenio surengtoje spaudos konferencijoje atkreiptas dėmesys į tai, kaip yra svarbu tėvus išsamiai informuoti apie skiepus.


Plačiau...
 

2020-01-15 | LVŽS inicijuoja neeilinę Seimo sesiją siekiant suvaldyti gamtai ir žmogui pavojingą situaciją

Seimas šauks neeilinę sesiją.  Seimo nariai iš valdančiosios koalicijos jau yra surinkę tam būtinus parašus.

Plačiau...
 

2020-01-14 | Klaipėdiečiai susirūpinę - politikai galimai dangsto taršėjus

Tik pasikeitus Aplinkos ministrui ir aplinkosaugininkams aktyviai bendradarbiaujant su teisėsauga, teršėjai išaiškinti - viena iš Klaipėdos miesto didžiausių įmonių ,,Grigeo Klaipėda’’. Tačiau aktyvių Klaipėdos bendruomenės ir visuomeninių organizacijų atstovai susirūpinę ne tik dėl pastarosios įmonės, bet ir kitų įmonių, veikiančių Klaipėdoje, tarša.

 

Plačiau...
 

2020-01-14 | Seimas įteisino patobulintą grupės ieškinio procedūrą

Seimas priėmė Teisingumo ministerijos parengtas pataisas, kaip patobulinti grupės ieškinio pateikimo procedūrą, kad vartotojai galėtų paprasčiau ir sklandžiau apginti savo teises.

Plačiau...
 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. sausio 31 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis, kuris vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų