2008-03-10 | Valstiečiai liaudininkai pasisako prieš mokyklų reorganizavimą remiantis vien tik ekonominiais argumentais

Valstiečių liaudininkų frakcijos Seime vadovė Aldona Staponkienė, šios frakcijos nariai Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Virginijus Domarkas ir Skirmantas Pabedinskas reiškia susirūpinimą dėl ydingo mokyklų reorganizavimo Zarasų rajone.

Pagal mokyklų tinklo pertvarkos planą Zarasų rajono savivaldybė yra nusprendusi 4 pagrindines mokyklas reorganizuoti į pradines , o vieną pradinę mokyklą - uždaryti.

Pirmadienį Seime susitikę su badaujančių prie Zarasų rajono savivaldybės Baibių ir Samanių mokyklos mokytojų, bendruomenės bei mokinių tėvų atstovais valstiečių liaudininkų parlamentarai teigė nekvestionuojantys savivaldybių tarybų teisių priimti sprendimus dėl savo įstaigų veiklos, dėl įstatymų nuostatų, įpareigojančių veiksmingai naudoti lėšas, įgyvendinimo, tačiau mano, kad mokyklos uždarymo ar jų reorganizavimo klausimai turėt būti sprendžiami labai atsakingai, tariantis su vietos bendruomenėmis..

Pasak Virginijaus Domarko, „mokykla Lietuvoje visada reiškė daugiau negu tik vietą, kur vaikai įgyja žinių. Tai ne vien ugdymo įstaiga, bet ir visos bendruomenės kultūrinio, dvasinio gyvenimo centras, vykdantis ir socialines funkcijas. Todėl svarstant mokyklų pertvarkos klausimus būtina ne tik paisyti ekonominės logikos, bet įsiklausyti į bendruomenės nuomonę".

„Partvarkydami mokyklų tinklą, Zarasų rajono vadovai neturėtų pamiršti žmogiškojo veiksnio ir į pirmą vietą turėtų kelti ne ekonominius argumentus, bet bendruomenių, mokinių ir pedagogų interesus", sako Aldona Staponkienė.

Parlamentarai stebisi, jog tokie svarbūs kaimo žmonėms klausimai sprendžiami nepasitarus su bendruomenėmis.

Priešais Zarasų rajono savivaldybės pastatą Baibių ir Samanių kaimo mokytojai, bendruomenės ir moksleivių tėvų atstovai pradėjo bado streiką praėjusią savaitę reikalaudami Baibių ir kitų  mokyklų išlikimo. Badaujantys sako norintys atkreipti valdžios dėmesį į kaimo mokyklas, kurias norima likviduoti kaip nereikalingas atliekas.

Su valstiečiais liaudininkais susitikę badautojai iš Zarasų teigė, kad savivaldybės vadovai net nesidomi dėl ko badaujama. Pasak Baibių mokyklos diktoriaus pavaduotojos Jurgos Miškinytės „ netgi skleidžiami gandai jog mokytojai badauja neva reikalaudami, kad mokinių tėvai jiems primokėtų…"

Susitikime su badautojų atstovais sutarta, kad Valstiečių liaudininkų frakcijos vadovė A.Staponkienė, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas V. Domarkas bei kitų frakcijų parlamentarai ketvirtadienį Zarasuose susitiks su savivaldybės vadovais ir bendruomenių atstovais.
 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. sausio 31 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis, kuris vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų