2009-05-27 | G.Didžiokas: Sekantis Vyriausybės žingsnis galėtų būti spaudos draudimas

Pasirodžius informacijai, jog bibliotekos ir skaityklos paliekamos be naujų knygų ir spaudos – Europos Parlamento narys Gintaras Didžiokas sako nesuvokiantis kurio amžiaus link siekiama vesti Lietuvą.

„Visiems žinoma, kad bibliotekos buvo kone vienintelis kultūros židinys mažesnių pajamų, taip pat nedidelių miestų ir kaimo gyventojams, kuriame jie galėjo kasdien skaityti spaudą, sužinoti apie Lietuvos ir pasaulio aktualijas ar mokytis“, - sako Lietuvos valstiečių liaudininkų vicepirmininkas G. Didžiokas.

Politiko nuomone, neatsakingi Vyriausybės veiksmais, kuriais sumažintas bibliotekų finansavimas septyniais milijonais litų, grįžtama į spaudos draudimo metus, kuomet lietuviško žodžio prieinamumas bus vertinamas kaip didžiulis pasiekimas ar ilgai lauktas stebuklas.

„Panašu, kad jau prasidėjęs „knygnešių laikotarpis“, kai vieną nupirktą laikraštį dalinasi visas kaimas, nešdamas jį iš namų į namus tik stiprės. Europoje vargu ar kas galėtų patikėti, kad dar esama tokių dalykų. Juo labiau kultūros sostinės vardu besidžiaugiančiai šaliai, iš kurios, akivaizdu, kultūra tik traukiasi“, - teigia Europos Parlamento narys.

G. Didžiokas ragina Vyriausybę kuo skubiau surasti būtinas lėšas, kad dalis Lietuvos žmonių nebūtų atkirsti nuo pasaulio. Juo labiau, kad iš ES kaimo plėtros programoms skiriamos milijonai eurų, kuriuos įsisavinant Lietuvoje Vyriausybė per PVM gauna į valstybės biudžetą milijonines pajamas. Todėl teigti, kad kaimo kultūrinėms reikmėms trūksta lėšų yra tiesiog nepadoru.

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. sausio 31 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis, kuris vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų