2009-05-25 | R.Karbauskis: Paramos paskirstymas veda prie mažųjų laikraščių bankroto

Ne paslaptis, kad sunkmečio laikotarpiu, laikraščiai išgyvena sunkias dienas – sumažėjo ne tik reklamos apimtys, tačiau padidinus pridėtinės vertės mokestį spaudai nuo 5 iki 19 proc. sudurti galą su galu tapo dar sunkiau. Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos pirmininkas mano, kad gelbėjimosi ratą spaudai žadėjusi Vyriausybė, ketinusi skirti 3 min. litų paramos,  užmiršo pačius mažiausius – rajoninius ir vietinius laikraščius.

„Akivaizdu, kad skirstant paramą labiausiai pamaloninti buvo didieji – štai UAB „Diena Media News“ valdomiems trims didžiųjų miestų laikraščiams skirta beveik aštuoni šimtai tūkstančių litų, o mažesnioji rajoninė ar vietos spauda priversta tenkintis likučiais arba iš vis negavo paramos“, - sako R. Karbauskis.

LVLS pirmininko nuomone, daugiau nei keista, kad didieji dienraščiai – turintys nemažai prenumeratorių, sulaukiantys didesnių užsakymų iš verslo, remiami labiau, nei vietiniai – kurių kaštai yra nepalyginti didesni. Priešingai nei didieji, mažiausieji laikraščiai neturi galimybės kelti leidinių kainų, nes kaimo žmonės nebegalės jų įpirkti.

Lėšų paskirstymu nėra patenkinta ir Mažeikių rajono laikraščio „Būdas žemaičių“ redaktorė Birutė Šneideraitienė: „Mūsų rajone yra du laikraščiai. Mums paskirta 8600 Lt, konkurentams beveik 9 kartus daugiau. Nors jų tiražas yra 3 kartus didesnis, mūsų paskaičiavimais jiems dotacijos suma galėjo siekti daugiausiai iki 40 tūkstančių litų. Peršasi išvada, kad arba nesąžiningai užpildytos paraiškos, arba suveikė kitas mechanizmas“.

Pasak redaktorės, tai, kad didžiąją dalį finansavimo „nušlavė“ spaudos gigantai – daugiau nei neteisinga. Taip žlugdomi patys mažiausieji.

Ramūno Karbauskio teigimu, „skirtingas paramos paskirstymas atskiruose regionuose – yra ir vietinės rinkos iškraipymas, kuomet vienas, paprastai didesnis laikraštis yra remiamas Vyriausybės, o mažesnysis, besistengiantis konkuruoti su didžiuoju bus priverstas žlugti. Kas gali paneigti, kad tokiu būdu norima užtildyti tuos, kurie turėjo kitą nuomonę ar požiūrį į rajone, Lietuvoje vykstančius procesus“.

Partijos pirmininkas taip pat abejoja ar tokia PVM padidinimo kompensavimo tvarka nebuvo paskirstyta remiantis žiniasklaidos priemonių lojalumu valdantiesiems.

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. sausio 31 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis, kuris vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų