2009-05-15 | EP rinkimuose laukiama aiškaus žemdirbių balso

Jei naujai išrinktame Europos Parlamente nebus nė vieno Lietuvos atstovo, pasiryžusio deramai ginti kaimo gyventojų interesus ir rūpintis žemės ūkio reikalais, šalies ūkininkams gali ateiti dar liūdnesnės dienos.


Svarbus pasirinkimas

Europos Parlamento (EP) narys Gintaras Didžiokas, dirbantis EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete, pabrėžia, kad žemės ūkio politika iki šiol buvo vienintelė kryptis, bendrai finansuojama iš Europos Sąjungos (ES) biudžeto. Dabartinė finansinė perspektyva patvirtinta iki 2013 metų, tačiau koks finansavimas teks būtent žemės ūkiui – nėra aišku, tai lems ir naujai išrinkto Europos Parlamento pozicija.

„Europoje yra visokių nuomonių, parama žemės ūkiui sulaukia ir kritikos, yra siūlymų ją sumažinti ar visai atsisakyti, o lėšas panaudoti kitur. Parama kaimui jau ir taip sumažėjo – iš šios srities jau nurėžta 5 mlrd. eurų, nepaisant to, kad ES išsiplėtė.

Šis procesas gali dar labiau įsisiūbuoti, ir tai būtų labai žalinga žemės ūkio plėtrai, taip pat ir Lietuvos“, – sakė G. Didžiokas. Europarlamentaras pabrėžia: labai svarbu, kad naujojoje EP sudėtyje būtų mažiausiai vienas, o geriau – keletas Lietuvos atstovų, suinteresuotų ginti kaimo interesus, turinčių tikslą žemdirbių gyvenimą priartinti prie normalių gyvenimo standartų. „Nuo to, kokią poziciją mes užimsime, didele dalimi priklausys EP sprendimai. Taigi Lietuvos žmonės turi gerai apsvarstyti savo pasirinkimą, įvertinti, ar jiems svarbi kaimo plėtra, ar kaimui reikalinga parama, ar ne“, – dėstė europarlamentaras.

Atstovų mažiau nei komitetų

G. Didžiokas siūlo peržvelgti į EP kandidatuojančių Lietuvos politinių partijų sąrašus: jų viršūnėse vargiai aptiksi pavardžių, siejamų su žemės ūkiu – tiek dėl profesinės kvalifikacijos, tiek dėl politinių partinių nuostatų bei prioritetų. Užtenka pastudijuoti partijų programas ir paaiškėja, kad vieninga ES žemės ūkio politika anaiptol nėra tarp jų prioritetų. Europos Parlamente iš viso yra 20 skirtingų sričių komitetų, o iš Lietuvos į EP pateks 12 atstovų. „Taigi, Lietuvos deputatai neturės galimybių atstovauti savo šaliai kiekviename komitete. Tikėtina, kad į Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitetą dauguma būsimų Lietuvos europarlamentarų nesiverš“, – svarstė G. Didžiokas, pabrėždamas, kad Lietuvos valstiečių liaudininkų atstovai jau yra apsisprendę dirbti būtent šiame komitete – jei pateks į EP.

Iš savų atima, duoda kitiems

„Valstiečių liaudininkų sąjunga pasirengusi kovoti už bendrą ES žemės ūkio politiką ir paramą kaimui, nes jau įsitikinome, kad tai – naudinga. Jei paramos lėšas iš žemdirbių atims ne tik sava valdžia, bet ir Europa, Lietuvos kaimo laukia krachas“, – teigė G. Didžiokas. Anot jo, ir dabar Europoje yra politikų, kurie lengva ranka gali skirti milijardus vadinamojo trečiojo pasaulio ūkininkams, o iš savų žemdirbių pinigus atimti. „Galbūt tiems politikams atrodo, kad yra svarbesnių dalykų. Bet rinkėjai per EP rinkimus taip pat turi teisę įvardyti, kas jiems svarbu“, – sakė europarlamentaras.

“Mano Žemaitija”, Domantas Blažys

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. sausio 31 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis, kuris vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų