2009-04-23 | G. Didžiokas: Europos Parlamente - pavojaus signalas dėl vištienos

Europos Parlamento (EP) žemės ūkio reikalų komitetas, išnagrinėjęs Europos Komisijos pasiūlymą dėl cheminio paukštienos apdorojimo, įžvelgia realų pavojų žmonių sveikatai.

„Komisija nori leisti importuoti chemiškai apdorotą paukštieną ir tuo pačiu metu leisti Europos Sąjungos (ES) gamintojams patiems ją chemiškai apdoroti, kad būtų galima ją priskirti šviežios paukštienos kategorijai ir taip daugiau uždirbti, – sakė EP žemės ūkio komiteto narys Gintaras Didžiokas. – Susidaro įspūdis, kad Europos Komisija bando akivaizdžiai „prastumti“ tiek Amerikos, tiek visokių chemijos kompanijų interesus.“

Pasak EP frakcijos „Sąjunga už tautų Europą“ vicepirmininko G. Didžioko, šis pasiūlymas yra akivaizdus nesirūpinimas Europos Sąjungos piliečiais.

„ES vartotojai, manydami, kad brangiai moka už neva šviežią paukštieną, nusipirks nemažą dozę chemikalų, nuo kurių po kiek laiko ims tukti kaip šių problemų turintys amerikiečiai, – sako G. Didžiokas. – Juk pusę metų Amerikoje valgę paukštieną su chemikalais, lietuvių studentai parsiveža ir keliolikos kilogramų antsvorį.“

Europos Komisija siūlo įteisinti tam tikrų cheminių medžiagų naudojimą. Jos būtų skirtos užkratams nuo paukštienos paviršiaus pašalinti. Taip pat Europos Komisija siūlo pakeisti paukštienos apibrėžimą, kad jis būtų pritaikytas chemiškai apdorotai paukštienai. Tai iš esmės reiškia, kad chemiškai apdorota paukštiena galės būti platinama net ir ten, kur pardavinėjama jau antibakteriškai apdorota paukštiena.

„Manau, kad Europos Parlamentas turėtų grąžinti Europos Komisijai jos pasiūlymą peržiūrėti, nes Europos Sąjungos piliečių interesai privalo būti apginti“, – sakė G. Didžiokas.

Vis dėlto, pasak jo, Europos Parlamentas, balsuodamas dėl Komisijos pasiūlymo, neturėtų atmesti jo viso, nes pataisos, kuriomis siekiama sugriežtinti paukštienos kilmės ir sudėties žymėjimą, yra naudingos.

„Dabar, pavyzdžiui, Belgijoje pirkdamas šviežią vištienos filė ant jos pakuotės gali perskaityti, kad produkto sudėtyje yra 80 proc. vištienos. Įdomu, kas sudaro likusius 20 proc.?“ – klausia G. Didžiokas.

 

Julija Sabeckytė

"Mano Aukštaitija" informacija

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. sausio 31 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis, kuris vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų