2020-01-03 | Naujus metus senjorai pasitinka su didėjančiomis pensijomis

Pasitinkant ir žengiant į naujus, 2020-uosius metus, senjorai gali pasidžiaugti augančiomis pensijomis ir didesnėmis priemokomis prie mažiausių pensijų. Vidutiniškai senatvės ir netekto darbingumo pensijos kitąmet augs daugiau nei 9 proc. ir pirmą kartą viršys darbo užmokesčio augimą. Vidutinė pensija augs apie 34 eurus ir padidės iki 377 eurų sumos, o vidutinė pensija su būtinuoju stažu – iki 399 eurų.

Augs ir šalpos pensijos. Neįgiję būtinojo darbo stažo, kuris yra ne mažiau kaip 15 metų, tačiau slaugė namuose neįgaliuosius ar išauginę ne mažiau kaip penkis vaikus, gaus 1,5 šalpos pensijų bazės dydžio šalpos senatvės pensiją, kurios suma sieks 210 eurų.

Didės ne tik senatvės ir šalpos pensijos, bet ir netekto darbingumo (neįgalumo) pensijos. Valstybės ir ,,Sodros’’ biudžetuose senatvės ir netekto darbingumo pensijoms skiriama 239,8 mln. eurų didesnė suma nei pernai. Dar 12,3 mln. eurų suma iš valstybės biudžeto skirta priemokoms mažiausių pensijų gavėjams.

Seimas taip pat inicijavo ir priėmė įstatymų pakeitimus, kurie leis pirmą kartą po 2008-2009 metų krizės, pradėti kompensuoti per finansinę krizę sumažintas  pareigūnų ir karių, mokslininkų, našlių ir našlaičių pensijas, maitintojo netekimo pensijas, ištarnauto laiko pensijas, kompensacijas už ypatingas darbo sąlygas, kompensacines išmokas buvusiems teatrų ir koncertinių įstaigų kūrybiniams darbuotojams, šalpos kompensacijas. Bus kompensuojama 10 proc. netektų paminėtųjų pajamų.

„Darėme ir darome viską, kad valstybės bei „Sodros“ biudžetai augtų, o žmonės – galėtų pajusti jų augimą savo didėjančiomis pajamomis. Vien pensijos per šią Seimo ir Vyriausybės veiklos kadenciją vidutiniškai augo  42 proc.. Taip  sparčiai jos nėra augusios niekada anksčiau. Svarbu ir tai, kad mūsų kadencijos metu ,,Sodros’’ skola, siekusi 3,7 mlrd. eurų sumą buvo panaikinta, o šių metų viduryje „Sodros“ rezervas pasieks pusę milijardo eurų. Tai taps ateities senjorų pajamų stabilumo garantu.“ – sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. sausio 31 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis, kuris vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų