2019-12-10 | Bankų ir kitų finansinių įstaigų pelno apmokestinimas augs, siekiant didesnio finansavimo socialinei sričiai

Nutarta didinti bankų ir kitų finansinių įstaigų pelno mokesčio tarifą, o tai reiškia, kad kitąmet būtų taikomas 20% tarifas, vietoj iki tol buvusio 15%. Siūlymas apmokestinti bankus ir kitas finansines įstaigas pateiktas atsižvelgiant į tai, kad kaimyninėje Latvijoje jau seniau taikomas didesnis pelno mokesčio tarifas bankams. Taip pat vertintas Lietuvoje veikiančių bankų ir užsienio bankų filialų uždirbtas pelnas, kuris pastaruoju metu ženkliai didėjo 118,2 mln. eurų arba net 49,3% lyginant 2018 m. uždirbtą pelną su 2017 m.

,,Nors bankų ir kitų finansinių įstaigų veiklos pelnas sparčiai augo ir auga iki šiol, tačiau  vis dar taikome iškskirtines ir palankias apmokestinimo sąlygas šiam verslui, kai finansinės paslaugos iš esmės neapmokestinamus PVM, sudarytos palankios sąlygos apskaičiuojant PVM ir pelno mokestį iš pajamų, atskaitant specialiuosius atidėjinius, tokiu būdu susimažinant mokėtiną pelno mokestį’’, sako LVŽS frakcijos narys ir Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Valius Ąžuolas.

Pasak Valiaus Ąžuolo, sprendimas padidinti pelno mokesčio tarifą neturi būti pretekstu bankams ir kitoms finansų įstaigoms didinti paskolų palūkanas ar kitų paslaugų kainas, todėl papildomai įstatymo pakeitimais nustatomas neapmokestinamas kredito įstaigų pelno dydis.

Tam, kad nuo 2020 m. sausio 1 d. įsigaliotų didesnis tarifas, pritarė 71 parlamentaras.

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. sausio 31 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis, kuris vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų