2019-11-21 | Dainius Gaižauskas: teiginiai, esą valdantieji nepritaria Prezidento pasiūlymams dėl pensijų didinimo – laužti iš piršto

Viešojoje erdvėje pasirodė tikrovės neatitinkanti informacija apie tai, kad valdantieji Seime atmetė šalies Prezidento siūlymus dėl spartesnio pensijų augimo. Tokia informacija yra neatitinkanti tikrovės, nes Seimas, pirmiausia, šiuos pasiūlymus nagrinėjęs Socialinių reikalų ir darbo komitetas po įvykusio balsavimo tokiems pasiūlymams uždegė žalią šviesą. Be to, Seimas po svarstymo nusprendė Vyriausybei grąžinti biudžetą tobuliniti tam, kad būtų ieškoma papildomai lėšų pensijų bei medikų atlyginimų didinimui.

Vertinant tai, kad Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė dar spartesniam pensijų didėjimui ir tai, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga nuo pat laimėtų Seimo rinkimų 2016 metais stengėsi ne tik didinti pensijas ir atlyginimus, bet tai pat ir papildomai numatė bei skyrė lėšas, siekiant kompensuoti krizės metu sumažintas pensijas bei panaikinti Sodros skolą, neabejotinai pensijų didėjimas - svarbus įsipareigojimas žmonėms.

Jau kitąmet vidutinė senatvės pensija su būtinuoju stažu didės 8,11proc., tiksliau  30 eurų suma, kaip siūlo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Vadinasi vidutinė senatvės pensija, įgijus būtinąjį stažą būtų 395,2 euro. Jei bus atsižvelgta ir į šalies Prezidento pasiūlymus, tuomet senatvės pensijos papidlomai padidėtų dar 3 eurais, skiriant iš biudžeto 30 mln. eurų sumą.

Kita svarbi žinia, kad  Seime valdančioji dauguma išreiškė balsavimu palaikymą ir už didesnius Vaiko pinigus, todėl vietoj 50 eurų sumos iki šiol, ji paaugtų iki 70 eurų už vaiką.

Stengiamės ir darome viską, kad žmonių pensijos ir atlyginimai augtų, nes žmomės nusipelnė jaustis oriau , o tuo labiau nesusidurti su skurdu.

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. sausio 31 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis, kuris vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų