2019-11-05 | LVŽS frakcijos nariai siūlo viešai transliuoti Seimo seniūnų sueigos ir Seimo valdybos posėdžius

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis, Seimo Pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius ir Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkė Guoda Burokienė siūlo viešai transliuoti Seimo seniūnų sueigos ir valdybos posėdžius bei šių posėdžių įrašus skelbti internete taip, kaip šiuo metu skelbiami Seimo plenarinių posėdžių, Seimo komitetų ir komisijų posėdžių įrašai.

„Nuo pat kadencijos pradžios siekėme, kad Seimas taptų kiek įmanoma labiau atviru visuomenei, prieinamu žiniasklaidai. Mūsų iniciatyva buvo pradėti transliuoti anksčiau visuomenei praktiškai neprieinami  Seimo komitetų, komisijų posėdžiai. Jų įrašai dabar lengvai randami internete. Šiandien žengiame dar vieną žingsnį didesnio Seimo atvirumo link – viešumas ir skaidrumas reikalautų visuomenei atverti ir kitus posėdžius. Manau, žmonės turi teisę žinoti ir matyti, kaip klausimai sprendžiami Seniūnų sueigoje ir Valdyboje, juk ten formuojama Seimo posėdžių darbotvarkė, priimami sprendimai, susiję su Seimo biudžeto panaudojimu, komandiruotėmis, Seimo ūkio tvarkymu. Taip pat registruotomis Statuto pataisomis siūlome viešinti ir Valdybos bei Seniūnų sueigos posėdžių darbotvarkes – iki šiol jos nebuvo viešos“, – sako Seimo narys R. Karbauskis.

Seimo Pirmininko pavaduotojo A. Nekrošiaus teigimu, viešumas Seime užtikrina Seimo narių atskaitomybę rinkėjui. Seimo narys A. Nekrošius pažymi: „Tauta suteikia Seimo nariams mandatą, tad yra natūralu, kad žmonės domisi ir nori žinoti, kaip Seime, jo Seniūnų sueigoje ar Valdyboje yra priimami sprendimai, kaip jie yra motyvuoti, kaip balsavo jų rinktas Seimo narys. Posėdžių transliacijos šią, Lietuvos žmonių vykdomą, „parlamentinę kontrolę“ užtikrina. Be abejo, transliacijos palengvina ir žurnalistų darbą. Jei anksčiau jiems tekdavo reikalauti, kad komitetai pateiktų posėdžių įrašus, šiandien tie įrašai yra vieši ir greitai prieinami žiniasklaidos atstovams patogiu metu. Taip bus ir su Valdybos bei Seniūnų sueigos posėdžių įrašais.“

Pasak Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkės Guodos Burokienės, Valdybos ir Seniūnų sueigos posėdžių viešumą, jų darbotvarkių skelbimą ir transliacijas užtikrinti skatina ir atsakingo valdymo principas. „Buvo nusistovėjusi keista ir ydinga praktika viešinti tik dalies Seimo padalinių veiklą. Yra sunku logiškai paaiškinti, kodėl komitetų ir komisijų posėdžių transliacijos yra vykdomos, o Valdybos ir Seniūnų sueigos posėdžiai yra iš esmės neprieinami visuomenei, nors ten priimami sprendimai dažnai savo pobūdžiu yra ne ką mažiau reikšmingi. Mūsų siūlomi pakeitimai visus Seimo padalinius traktuoja vienodai – visur būtina užtikrinti tuos pačius viešumo ir skaidrumo standartus.“

LVŽS atstovų registruotose Statuto pataisose nurodoma, kad Seimo valdybos ir Seniūnų sueigos posėdžiai, išskyrus uždarus posėdžius ir posėdžius, kuriuos Statutas leidžia rengti apklausos būdu, yra transliuojami internetu ir šių posėdžių vaizdo įrašai skelbiami viešai Seimo valdybos nustatyta tvarka. Taip pat daromi posėdžių garso įrašai, kurie teisės aktų nustatyta tvarka perduodami į Seimo archyvą. Seimo valdybos posėdžių ne tik vaizdo, bet ir garso įrašai Seime nėra daromi.

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. sausio 31 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis, kuris vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų