2019-10-30 | LVŽS frakcijos seniūno R. Karbauskio neįtikino Seimo narių sprendimas nesiekti aukštesnių politikų ir lobistų skaidrumo standartų

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis registravo Lietuvos Respublikos lobistinės veiklos įstatymo pataisas, kurios įpareigos politikus, aukštus valstybės tarnautojus ir lobistus deklaruoti susitikimus. Šiomis pataisomis siekiama didinti tiek politikų, valstybės tarnautojų, tiek lobistų veiklos skaidrumą. Pataisomis nustatoma kryžminio lobistinės veiklos deklaravimo pareiga, kuomet lobistinę veiklą deklaruotų ir ją vykdęs asmuo, ir tas politikas ar valstybės tarnautojas, kurio atžvilgiu lobistinė veikla buvo vykdyta.

„Pataisomis siekiama, kad Seimo, Vyriausybės nariai, viceministrai, politinių partijų vadovai, merai, savivaldybių tarybų nariai bei kiti aukšti valstybės tarnautojai Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai ne vėliau kaip per septynias dienas nuo lobistinės veiklos dėl konkretaus teisės akto projekto pradžios privalėtų Skaidrių teisėkūros procesų informacinėje sistemoje deklaruoti savo susitikimus su lobistais. Ši informacija būtų skelbiama viešai trejus metus po tokios deklaracijos pateikimo. Tai užtikrintų didesnį teisėkūros proceso skaidrumą ir visuomenė turėtų instrumentą kontroliuoti, kokiomis aplinkybėmis yra svarstomi ar priimami teisės aktai,“ – sako  R. Karbauskis.

Seimo narys pastebi, kad tokios nuostatos buvo numatytos ir pirminiame šio įstatymo projekto variante, kurį rengė Vyriausybė po Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atlikto tyrimo, tačiau vėliau, svarstymo metu, Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete buvo jų atsisakyta.

„Manęs neįtikino komiteto išvados rengėjų argumentai, jog lobistinės veiklos skaidrumą užtikrinančio kryžminio deklaravimo mechanizmo reikėtų atsisakyti todėl, kad Seimo nariams, partijų vadovams ar merams būtų mažinama administracinė našta. Daug politikų, tame tarpe ir mūsų frakcijos narių, jau dabar savanoriškai skelbia apie savo susitikimus. Antra vertus, kiekvienas politikas turi padėjėjus, kurie šį darbą gali atlikti. Tad administracinės naštos baimė neturėtų būti pretekstas trukdyti pasiekti tą politikų ir lobistų veiklos skaidrumo standartą, kurį turi valstybės, siekiančios užtikrinti politikų atskaitomybę visuomenei“, – teigia Seimo narys.

Tikimasi, jog naujos redakcijos Lobistinės veiklos įstatymas Seime bus svarstomas ir priimtas dar rudens sesijoje.

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. sausio 31 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis, kuris vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų