2019-10-07 | K. Simson kandidatūra į Europos komisares kelia nerimą dėl Lietuvos saugumoEuropos Komisija (EK) nekels sąlygų Baltarusijai prieš paleidžiant reaktorių ištaisyti ES streso testuose išvardintus branduolinio saugumo trūkumus, o avarijų atveju Lietuvai žadama teikti pagalbą. Tokia yra kandidatės į EK energetikos komisares pozicija Astravo atominės elektrinės klausimu.

Klausymų metu EP Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos (ITRE) komitete kandidatė į EK nares K. Simson, atsakydama į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Europos Parlamento nario Bronio Ropės klausimą, kokių konkrečių žingsnių ji ketina imtis, kad Baltarusija ištaisytų saugumo trūkumus, prieš paleisdama branduolinį reaktorių, teigė, kad ES teiks gaires ir finansinę paramą trečiose šalyse statomų atominių elektrinių saugumo trūkumų pašalinimui, o paraleliai – paramą Lietuvai, kad ji pasirengtų branduoliniam incidentui.

Astravo atominė elektrinė statoma pažeidžiant ESPO konvenciją. Baltarusija ir elektrinę statanti Rusijos kompanija „Rosatom“ ignoruoja ES streso testų rezultatus, kurie išryškino ženklius branduolinės saugos trūkumus.

„Černobylyje taip pat saugumo bandymai buvo atlikinėjami tik po branduolinio reaktoriaus paleidimo. Tai ir buvo pagrindinė katastrofos priežastis, – pabrėžė B. Ropė. –  K. Simson išsakyta pozicija – tai šokiruojantis atsitraukimas nuo dabartinės Komisijos pirmininko išreikšto solidarumo su Lietuva, kuris teigė, kad tai yra ne tik Lietuvos, bet visos Europos klausimas. Panašu, kad iki 2025 m., kol bus sinchronizuoti elektros tinklai su kontinentine Europa, nebus imtasi jokių priemonių užkirsti saugumo ir aplinkosaugos reikalavimų neatitinkančiose atominėse elektrinėse pagamintos elektros importą iš trečiųjų šalių. Liūdna žinia Lietuvai, Baltarusijos žmonėms ir ES piliečiams, kad K. Simson kandidatūros tinkamumą ITRE komitetas patvirtino“, – teigė europarlamentaras.

„Tikiuosi, kad visi kolegos iš Lietuvos, taip pat atstovą ITRE komitete turintys Europos liaudies partijos (EPP) nariai konservatoriai, Lietuvoje deklaruojantys savo pasipriešinimą Astravo elektrinės statyboms, veiks iš tiesų nuosekliai ir padės įtikinti naują EK laikytis Lietuvos saugumui palankios pozicijos, dėl kurios jau buvome įtikinę kadenciją bebaigiančią EK. Tik bendrų veiksmų ir aktyvumo dėka galime pasiekti rezultatų bei užtikrinti Lietuvos saugumo interesus“, – pripažįsta B. Ropė.

Vaizdo įraše – EP nario B. Ropės ir kandidatės į EK nares K. Simson diskusija


 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. sausio 31 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis, kuris vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų