2019-08-16 | Valius Ąžuolas: Biudžetas turi būti subalansuotas, tačiau jame turi pakakti lėšų Vaikų pinigų ir NPD didinimui bei šalies socialinėm reikmėm

Seimo LVŽS frakcijos narys bei Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Valius Ąžuolas kalbėdamas apie kitų metų šalies biudžetą sako, kad pastarasis turėtų būti subalansuotas, tačiau kartu ir leidžiantis didinti dirbančiųjų žmonių pajamas ar spręsti šalies socialines problemas. „Visur reikia protingo balanso, todėl neturi būti vien tik aklas taupymas ar išlaidavimas’’, – sako Seimo BFK pirmininkas.

Pasak V. Ąžuolo, tikimasi, kad Vyriausybės Seimui pateiktas svarstyti šalies biudžeto projektas leis padidinti dirbančių žmonių pajamas, kurios galėtų paaugti jau kitąmet dėl neapmokestinamų pajamų dydžio (toliau – NPD) padidėjimo.

Atsižvelgus į šalies galimybes ir ekonominį augimą, yra siūloma, kad NPD jau kitąmet galėtų didėti nuo dabartinių 300 iki 350 eurų sumos. Taip pat, kitų metų biudžete turėtų pakakti lėšų, kurios būtų perskirstytos, siekiant padidinti Vaikų pinigus ir sumažinti socialinę atskirtį. „Ieškant konsensuso būtinos diskusijos, tačiau neatsižvelgti į subalansuotus, tačiau teisėtus žmonių lūkesčius, nereikėtų“, – pridūrė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas.

Ateinančių metų biudžeto projektas, kaip ir kasmet, Seimui svarstyti bus pateiktas parlamento rudens sesijos pradžioje. „Noriu tikėti, kad Vyriausybės Seimui pateiktas biudžetas neužkirs kelio tolimesniam žmonių atlyginimų didėjimui ir kartu leis spręsti socialines problemas šalyje“, – pastebėjo V. Ąžuolas.

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. sausio 31 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis, kuris vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų