2019-07-25 | Patvirtintas NSGK komiteto pirmininkas D. Gaižauskas: sieksime maksimalaus nacionalinio saugumo strategijos įgyvendinimo

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas LVŽS frakcijos narys Dainius Gaižauskas. Naują NSGK pirmininką palaikė 75 iš 88-ių plenariniame posėdyje užsiregistravusių parlamentarų. Šiandieniniu posėdžiu buvo užbaigta pavasario sesija Seime.

„Komitetas ir toliau dirbs pagal komiteto patvirtintas darbotvarkes, todėl nenusigręžiame nuo įsipareigojimų, kuriuos nusistatėme, o tai leis įgyvendinti priimtą nacionalinio saugumo strategiją“, – sakė Dainius Gaižauskas. Naujasis pirmininkas taip pat džiaugėsi, kad išėjus Vytautui Bakui, NSGK komitetas nebebus vien rietenų, intrigų ar politinių oponentų persekiojimo vieta. „Užtikrinu, kad kova su korupcija buvo, yra ir bus vienas iš komiteto pagrindinių prioritetų“, – pabrėžė komiteto pirmininkas.

Pasak naujo NSGK pirmininko, daugelis reikšmingų darbų komitete jau nuveikta – sustiprinta STT ir toliau siekiama įgyvendinti civilinį turto konfiskavimo institutą. Vis dėlto Dainius Gaižauskas tuo pat metu apgailestavo, kad nors šis Seimo komitetas įgyvendino proveržį kovoje su korupcija, žmonės vis dar mažai įvertina atliktus darbus, nes korupcijos suvokimo indeksas nesikeičia.

Jo teigimu, be kovos su korupcija, komitetas taip pat dėmesį skirs Krašto apsaugos ir žvalgybos sritims. Astravo elektrinės, energetinės nepriklausomybės keliamiems iššūkiams nacionaliniam saugumui, policijai, pasieniui, tarnybų biudžetų panaudojimo kontrolei, Kinijos keliamiems iššūkiams, strateginių objektų kontrolės ir kitoms svarbioms sritims. ,,Darbų tikrai yra daugybė, tačiau tikiu, kad juos galima sėkmingai įgyvendinti per likusį 1,5 metų laikotarpį“, – sakė NSGK pirmininkas D. Gaižauskas.

Seimo kanceliarijos nuotrauka

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. sausio 31 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis, kuris vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų