2019-04-26 | Iš Lino Kontrimo rašomos knygos „Švytuoklės krūptelėjimas“: Saulius Skvernelis ir LVŽS

 

Skaitytojams siūlome susipažinti su Lino Kontrimo rašomos knygos „Švytuoklės krūptelėjimas“ ištraukomis. Tekste bus žvelgiama į politinius  įvykius po 2016 metų Seimo rinkimų. Tiek autoriaus asmeniniai pastebėjimai, surinkti faktai, tiek kitų politikų vertinimai leis susipažinti su Lietuvos valdžios formavimo ir veiklos užkulisiais.

Tuomečio vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio populiarumas ėmė augti po viešų susikirtimų su šalies Prezidente Dalia Grybauskaite.

Ėmė sklisti kalbos, kad populiarėjantis ministras dalyvaus rinkimuose į Seimą, tačiau nebuvo aišku – su kokia politine jėga. Spekuliacijų buvo įvairių ir minėtos net kelios politinės jėgos – Liberalų Republikos liberalų sąjūdis bei Lietuvos socialdemokratų partija.

Pirmieji S. Skvernelio ir R. Karbauskio susitikimai įvyko dar 2015 metais.

Iš pokalbio su R. Karbauskiu:

Kas su kuo susitikinėjo, niekada Sauliaus neklausiau. Kai pirmą kartą su juo susitikau, jis dar buvo ministras. Tiesiai šviesiai pasakiau, kad mes esame variantas, bet jokių garantijų neduodame. Sakiau, kad nieko neturime, tik vertybes, idėjas, matymą, kad į rinkimus kartu galėtų eiti partiniai ir nepartiniai žmonės. Po to, kai Saulius paliko ministro postą, nusprendėme, kad jis aktyviai įsitrauks į rinkimų kampanijos organizavimą. Todėl nuspręsta jį ir keletą kitų žmonių įdarbinti partijoje. Mes nebuvome pirmieji, nebūsime ir paskutiniai, kurie įdarbina žmones dirbti aktyvų politinį darbą.

Tada nekalbėjom apie vietas sąraše. Jau įsibėgėjus rinkimų kampanijai, pasiūliau Saulių įrašyti pirmuoju. Pasakiau, kad tai būtų geriau bendram rezultatui. Ir neklydau.

Manau, jog mano kalbėjimas ne apie interesus, o apie vertybes, buvo ta priežastis, dėl kurios Saulius pasirinko bendradarbiauti su mumis. Jis suprato, kad aš neturiu jokių interesų, nesiekiu sau jokios naudos. Matyt, įvertinęs visą politinių partijų ir jų sąsajų, interesų kontekstą, Saulius tai priėmė kaip savalaikį pasiūlymą, artimą jo įsitikinimams ir vertybėms.

Saulių, dėl jo patirties, politinio tvirtumo ir gebėjimo drąsiai ginti savo pozicijas, mačiau kaip tinkamiausią premjerą. Mūsų požiūriai daugeliu klausimų sutapo, kad Lietuvoje reikia kardinalių pokyčių, kurie pagaliau išgyvendintų iš Lietuvos negeroves, kurios stabdo mūsų valstybės vystymąsi.

Pastebiu, kad neretai yra bandoma tyčia mus priešinti. Vieni klausia vieno, kiti – kito, o paskui ima gretinti. Bet mes labai greitai perpratome, ką su mumis siekiama padaryti viešojoje erdvėje. Tačiau nereikia galvoti, kad mes visais klausimais turime ar privalome turėti vienodą nuomonę. Tikrai ne ir tai yra normalu, taip ir turi būti laisvoje šalyje. Bet net ir išsiskyrus nuomonėms, mes sugebame rasti kompromisus ir priimti sprendimus, kurie yra naudingiausi Lietuvos žmonėms.

V Dalis Iš Lino Kontrimo rašomos knygos „Švytuoklės krūptelėjimas“: Kaip buvo kuriamos pažymos?

Trečioji knygos ištraukos dalis

Antroji knygos ištraukos dalis

Pirmoji knygos ištraukos dalis

Politinė reklama.

 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų