2008-10-01 | Nuo kibernetinių atakų iki viešo šmeižto

Dar neprasidėjus politinės agitacijos laikotarpiui tapo aišku, kad šiuose rinkimuose nepavyks išvengti “nešvarių žaidimų”. Vietoj to, kad politikai ir jų šalininkai kibtų į darbus – rengtų rinkimines programas, pristatytų jas visuomenei, spręstų svarbias bei aktualias šaliai problemas – neretai imasi ir juodųjų technologijų. Jų naudojimo pasekmių nepavyko išvengti ir Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungai.

Subjaurojo plakatus

Beveik prieš du mėnesius vienoje judriausių Vilniaus miesto gatvių sankryžoje buvo sugadintas valstiečių liaudininkų sąjungos plakatas. Įdomu tai, kad chuliganai sugebėjo dažais apipilti beveik trijų metrų aukštyje esantį partijos lyderės K. D. Prunskienės veidą.

“Tuomet nenorėjome šio įvykio viešinti. Tiesiog nukabinome stendą ir pagaminome naują. Nors incidentas ir kėlė nerimą, nes sugadinti plakato viršų galima tik specialiai tam pasiruošus ir tik su reikiama įranga, vis dėlto tikėjomės, kad tai pavienis atvejis – deja mūsų viltys nepasiteisino”, - teigia Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos valdybos pirmininkas Viktoras Rinkevičius.

Atakuota interneto svetainė

Neseniai LVLS štabui buvo pranešta, kad partijos lyderės asmeninė svetainė www.prunskiene.lt buvo atakuota programišių, kitaip vadinamų “hakerių”. Iš Lietuvoje esančių internetinių tinklų buvo bandoma ištrinti kai kuriuos svetainės objektus. Tačiau, svetainės sistemai neatpažinus vartotojo, ši ataka liko neįgyvendinta.

“Jau vien toks svetainės apsaugos tikrinimas peržengia bet kokias ribas. Taip aiškiai parodoma, kad nuolatos bandomas mūsų partijos budrumas, ieškoma būdų jai pakenkti. Aišku, kad nešvari rinkiminė kova jau persikėlė į gatves ir kibernetinę erdvę. Akivaizdu, kad visi būdai tapo priimtini. Švari, nuosaiki politika, kurią propaguoja mūsų sąjunga, taip ir liks mūsų, o ne visų partijų prioritetu ”, - sako LVLS rinkimų štabo vadovas Artūras Skardžius.

Paslaptingas 17 metų vaizdo įrašas

Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos narių nuogąstavimus apie nešvarių priemonių rinkimuose naudojimą patvirtino vienos televizijos parodyta, prieš septyniolika metų nufilmuota vaizdo įrašo iškarpa.

“Artėjantys Seimo rinkimai vėl sugrąžina į „apyvartą“ seniai išnagrinėtas temas ir bylas. LNK laidos rengėjų parinkta, iš konteksto išimta atkarpa greičiausia yra samprotavimas apie Seime ir žiniasklaidoje mano politinių puolėjų pradėtą platinti lapelį, neva turėjusį įrodyti buvusį ryšį su tarybų valdžios slaptosiomis tarnybomis. Žurnalistei dėstytuose prisiminimuose minimos tikros ar galėjusios panašiai skambėti dešimtmečio senumo pokalbio su KGB darbuotoju detalės, pasakytos nesmagaus pajuokavimo forma, neturėjo jokios realios prasmės, nebent tik kaip bandymas išeiti ir padėties”, - teigia LVLS pirmininkė Kazimiera Danutė Prunskienė.

Partijos lyderė sako: “Įsivaizduokite situaciją: Romoje, tik ką gavusi “Minervos” apdovanojimą už iškovotą nepriklausomybę Lietuvoje, žinodama, kad politiniai oponentai kurpia kažkokį mistinį lapelį, ramiai atsipalaidavusi pasakoju apie priklausimą KGB? Juk sveikai mastančiam žmogui turi būti akivaizdu, kad tai absoliuti nesąmonė. Kodėl būtent dabar iš naujo kurpiama ta pati istorija, tikriausiai irgi neverta komentuoti. Tai daugiau nei nešvarūs žaidimai”.

Vykdomas planas?

Pastarieji įvykiai leidžia manyti, kad aršus partijos puolimas – tai iš anksto suplanuota ir nuosekliai vykdoma kompanija. Siekiant apjuodinti partijos narius naudojamos visos įmanomos priemonės. Tuo norima atimti rinkėjų balsus, nuteikti žmones prieš organizaciją. LVLS nariai su neramumu laukia kitų oponentų žingsnių, kurie, panašu, netrukus gali įvykti.

Akivaizdu, kad politinėje erdvėje Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos lyderių bijoma, nedrįstama diskutuoti akis į akį. Vis dėlto valstiečiai liaudininkai tiki žmonių sąmoningumu.

“Mes tikime žmonėmis, jų galėjimu atsirinkti tai, kas yra tikra, o ne kas sukuriama prieš pat rinkimus tik vienam tikslui – sutriuškinti, sužlugdyti, apjuodinti. Manau, kad kartu mes galime įveikti visas kliūtis ir nepasiduoti”, - teigia Nepriklausomybės akto signatarė, LVLS pirmininkė K. D. Prunskienė.

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. liepos 15 d. (pirm.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų