2008 09 13 | Valstiečiai liaudininkai – kaip niekad stiprūs visose srityse

Vakar Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga (LVLS) spaudos konferencijoje pristatė kruopščiai ir atsakingai rengtą dokumentą – partijos programą artėjantiems Seimo rinkimams. Renginyje dalyvavo ir programos autoriai – LVLS kandidatai. Šiais metais prof. Kazimieros Prunskienės vadovaujami valstiečiai liaudininkai maloniai nustebino subūrę aukščiausio lygio komandą, kurios rengtoje programoje surasti silpnų vietų būtų sunku. Šūkiu “Kartu mes galime kurti saugią gerovę visiems” apsiginklavę valstiečiai liaudininkai pasiruošę atstovauti Lietuvos žmonių interesams visose svarbiausiose gyvenimo srityse.

Pasiruošę dirbti ir mieste, ir kaime

Apie tai, jog valstiečiai liaudininkai puikiai susitvarkė su jiems iškeltais uždaviniais kaimo plėtros reikaluose, neretai prabyla net patys aršiausi politiniai oponentai. Šis sektorius įsisavino daugiausia ES paramos, o kritinėje padėtyje ilgą laiką buvusiame kaime šiandien  akivaizdžios permainos ir optimistinės nuotaikos. Neveltui “Transparency International”, Europos Sąjungos ekspertai, Europos komisarė Dalia Grybauskaitė ne kartą pabrėžė, kad visa ES parama efektyviausiai ir skaidriausiai įsisavinama žemės ūkyje ir žemės produktų perdirbimo sferoje. Vis tik Žemės ūkio ministerija nebuvo vienintelė, kurioje sėkmingai darbavosi LVLS deleguoti ministrai. Labai rezultatyviai dirbo ir Ūkio bei Užsienio reikalų ministerijos.

Tačiau, pamačius šių metų Seimo rinkimams pasirengusių valstiečių liaudininkų gretas, niekam neturėtų likti bent menkiausių abejonių dėl šios partijos galimybių formuoti naująją vyriausybę. Prof. K. Prunskienės asmenybė į komandą pritraukė tokius savo sričių lyderius, kaip gydytojų sąjungos prezidentą prof. Liutaurą Labanauską, Airijos lietuvių verslo asociacijos prezidentą Mindaugą Maciulevičių, buvusį Vytauto Didžiojo universiteto rektorių prof. Vytautą Kaminską, generolą Jurgį Jurgelį, aktorę Vaivą Mainelytę. Komandoje išliko ir praeitą kadenciją sėkmingai Seime ir ministerijose dirbęs branduolys: Vytas Navickas, Aldona Staponkienė, Rima Baškienė, Laima Mogenienė, Skirmantas Pabedinskas, Artūras Skardžius. Patyrusių politikų ir naujai prisijungusių įvairių temų lyderių potencialą puikiai atskleidė  parengta programa.

Lietuva – atominės energetikos šalis

Lietuvos valstiečiai liaudininkai bene nuosekliausiai dirbo, jog mūsų šalis išliktų branduolinės energetikos šalimi ir  išvengtų energetinės priklausomybės nuo vienos šalies: inicijuota naujos AE statyba, pagaliau įsteigta bendrovė su Lenkija dėl elektros tilto statybos (baigtos parengiamosios studijos ir su Švedija),  yra vilčių, jog bent iki 2012 metų pavyks atidėti dabar veikiančio Ignalinos AE reaktoriaus uždarymą. Nors, kaip kalba ūkio ministras V. Navickas, padaryta tiek, jog ir stengiantis sugriauti būtų nelengva, vis tik norėtųsi, kad šiuos gyvybiškai svarbius klausimus baigtų spręsti patys iniciatoriai.

Programoje numatyta aktyviai remti smulkų ir vidutinį verslą, o iki 2012 metų bus siekiama ketvirtadaliu sumažinti verslui tenkančią biurokratinę naštą. Toliau bus plėtojama infrastruktūra verslui: industriniai parkai, verslo inkubatoriai, verslo ir mokslo integracijos slėniai.

Nemokamas mokslas – visiems norintiems ir gebantiems

Valstiečiai liaudininkai aiškiai deklaruoja būtinybę užtikrinti Konstitucinę teisę į nemokamą mokslą visiems gerai besimokantiems ir socialiai remtiniems studentams. Iki 2012 metų švietimui būtų skiriama 6 proc., mokslui – 2 proc. BVP. Tai ne tik leistų Lietuvos jaunimui nemokamai siekti aukštojo mokslo, bet ir padėtų sustabdyti mokyklų naikinimą, vadinamąjį “tinklo optimizavimą”. “Mokykla ne tik žinių šaltinis, tai ir kultūros židinys, todėl ji privalo išlikti net ir ten, kur ekonominėmis kategorijomis skaičiuojant ji nuostolinga”, - teigia valstiečiai liaudininkai.

Sąjungos narių nuomone neleistina uždarinėti poliklinikas, kultūros įstaigas vadovaujantis ekonominiais išskaičiavimais, nes tai ne ūkinės, o socialinės paskirties įstaigos. Valstybė turi skirti tam lėšų tiek, kiek reikia šių įstaigų dabarties ir ateities poreikiams vykdyti bendruomenių valią.
 

LVLS – už šeimą, tautą, valstybę

Valstiečių liaudininkų pastangomis priimta Šeimos koncepcija aiškiai deklaruoja tradicinės šeimos vertybes. Savo programoje partija įsipareigoja ir toliau prisidėti prie šeimų stiprinimo, didinti joms skiriamą valstybės paramą ir palaikymą. LVLS didelį dėmesį teikia socialiai jautrioms visuomenės grupėms – pensininkams, mažas pajamas gaunantiems asmenims. Partija sieks ir toliau didinti pensijas, kelti minimalų atlyginimą, kuris, kaip teigia LVLS, turėtų būti neapmokestinamas.

Valstiečių liaudininkų sąjunga aiškiai pabrėžia dar vieną svarbią nuostatą: visi lietuviai, kad ir kur jie būtų gimę, privalo turėti teisę į Lietuvos pilietybę. Iki šiol aktyviai su emigrantų bendruomenėmis dirbę valstiečiai liaudininkai ir ateityje ketina telkti lietuvius visame pasaulyje, skatinti juos grįžti į tėvynę.

Ketinama tęsti ir kitus pradėtus darbus: aktyvinti žemdirbių kooperaciją, toliau aktyviai plėsti lietuviškų produktų eksporto rinkas tiek Rytuose, tiek Vakaruose, skatinti verslumą kaime, atstatyti kaimo žmonėms būtiną infrastruktūrą, spręsti sodininkų ir miškininkų problemas.

LVLS numatė ir toliau siekti konkrečių rezultatų gerinant Lietuvos piliečių kasdienį gyvenimą ir užtikrinant patikimą ateitį. Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga - už Lietuvą, kurią mes galime ir turime kurti kartu.
 

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. liepos 15 d. (pirm.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų