2008 09 12 | Valstiečiai liaudininkai  pasisako prieš Lietuvos pašto privatizavimą

Apsvarsčiusi  akcinės bendrovės  „Lietuvos paštas” dviejų tūkstančių darbuotojų pasirašytą  kreipimąsi dėl pašto tinklo privatizavimo,  Valstiečių liaudininkų frakcija  Seime reiškia didelį susirūpinimą neigiamomis šios įmonės  privatizavimo pasekmėmis, kurios atneštų didelę žalą kaimo žmonių poreikiams.
Įsigilinę į pašto problemas, susitikę su pašto darbuotojais, gerai pažindami kaimo žmonių gyvenimą,  Valstiečių liaudininkų frakcijos nariai  konstatuoja, kad paštas yra ne tik komercinė, pelno siekianti bendrovė, bet atlieka ir svarbias socialines funkcijas. Paštininkai ne tik atneša laikraščius ir žurnalus, bet žmonėms padeda nusipirkti vaistų, maisto produktų, nes atokiuose kaimuose nėra stacionarinių parduotuvių, vaistinių.
Jau privatizavus  daugelį  įstaigų, uždarinėjant mokyklas, paštas  lieka  ir socialine prasme  labai svarbia reikalinga įstaiga kaime.
Pašto įkainių, tinklo pertvarkos klausimai ne kartą svarstyti valstiečio liaudininko Virginijaus Domarko vadovaujame Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete.
Audito komitetas, kuriam vadovauja  Valstiečių liaudininkų frakcijai priklausantis Artūras Skardžius, aiškinosi dėl įmonės taikomų tarifų pagrįstumo, taip pat dėl sugebėjimo pasinaudoti valstybės suteikta galimybe teikti monopolines paslaugas ir sugebėjimo konkuruoti nemonopolizuotuose sektoriuose. Komitetas nustatė, kad yra nepakankama pašto ir pasiuntinių paslaugas teikiančių privačių įmonių kontrolė, dėl kurios trūkumo Lietuvos paštas praranda nemažą rinkos dalį ir negauna pajamų. 
Frakcija mano, kad Vyriausybė, valdanti šią akcinę bendrovę,  turėtų atsakyti  už šios įmonės efektyvią veiklą,, darbuotojų materialines ir socialines sąlygas.
Pasisakydama prieš pašto privatizavimą artimiausią dešimtmetį,. susipažinusi su pašto darbuotojų darbo, saugos ir  darbo užmokesčio klausimais ir siekdama padėti pašto tinklo darbuotojams, frakcija pareiškia:

-paštas turi būti įtrauktas į neprivatizuotinų objektų sąrašą;
-pašto darbuotojai turi turėti 5 dienų darbo savaitę;
-būtina išanalizuoti ekonomines ir socialines pasekmes dėl galimo paštų uždarymo kaimo vietovėse. Vyriausybė su savivaldybėmis turi surasti galimybę padengti paštų išlaikymo kaime nuostolius;
-pasiekti, kad pašto darbuotojų atlyginimai  priartėtų  prie vidutinio darbo užmokesčio;
-patvirtinti laiškininkams leistino pastoviai nešamo svorio ir nueinamo per pamainą atstumo normas.

 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. liepos 15 d. (pirm.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų