Į Lietuvą iš trečiųjų šalių galėjo patekti neaiškios kilmės finansiniai ištekliai

Ramūnas Karbauskis kreipėsi į JAV ambasadorių dėl galimai neskaidraus finansavimo rinkimų kampanijos metu

2020 06 30

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis išreiškė susirūpinimą Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ambasadoriui Lietuvoje Robertui Gilchristui, kad į Lietuvą iš trečiųjų šalių (Kubos per JAV) galėjo patekti neaiškios kilmės finansiniai ištekliai, kurie gali būti neteisėtai panaudoti rinkimų kampanijai finansuoti ir pakenkti tiek rinkimų procesų skaidrumui, tiek ir demokratijai Lietuvoje.

„Lietuvoje įstatymai leidžia gauti fizinių asmenų aukas tik į rinkimų kampanijai skirtas sąskaitas. Tokie atvejai, kai politinės kampanijos metu ar prieš pat jai prasidedant politikai steigia asociacijas, o paskui – ieško finansų į jų sąskaitas bei naudoja surinktas lėšas savo matomumui didinti, kelia daug klausimų dėl veiksmų teisėtumo bei skaidrumo. Ypač, kai aukotojai gyvena trečiosiose šalyse. Kadangi pinigai galėjo būti pervedami iš JAV, jaučiu pareigą informuoti J.E. ambasadorių apie galimai neskaidrius veiksmus, kuriuos prašysime įvertinti ir Lietuvos atsakingų institucijų“, – sako R. Karbauskis.

LVŽS lyderis kreipėsi į ambasadorių po to, kai š.m. birželio 29 d. portale delfi.lt publikuotame straipsnyje „Slaptieji protokolai išduoda šešėlinių kardinolų planus“ (šaltinis internete) nurodoma, kad Seimo rinkimų kampanijos išvakarėse kai kurių opozicijai priklausančių konservatorių ir liberalų politikų registruota asociacija „Sąjūdis prieš Astravo AE“ galimai sulaukė finansinės paramos iš Kubos disidentų, gyvenančių Jungtinėse Amerikos Valstijose.