Pagal naują tvarką yra sumažintas regiono teritorijos nekilnojamojo turto ploto normatyvinės vertės slenkstis

Gauti finansinę paskatą pirmajam būstui įsigyti bus paprasčiau

2020.06.11

Seime supaprastintos sąlygos jaunoms šeimoms gauti finansinę paramą pirmojo būsto įsigijimui regione. Pagal naują tvarką yra sumažintas regiono teritorijos nekilnojamojo turto ploto normatyvinės vertės slenkstis, nuo kurio jaunoms šeimoms yra suteikiama galimybė pretenduoti į finansinę paskatą pirmajam būstui įsigyti.

„Korekcija būtina, siekiant, kad jaunos šeimos galėtų kurtis regionuose, įsigyjant čia būstą. Be to, tai yra reikšmingas žingsnis ir šalies regioninei politikai, kai susiduriame su vis labiau tuštėjančiais mažesniais miestais, koncentruojantis vien į pagrindinius šalies centrus - Vilnių, Kauną ir Klaipėdą’“, – sakė LVŽS frakcijos seniūno pavaduotoja Seime Aušrinė Norkienė.

Mažinti nekilnojamojo turto ploto normatyvinės vertės slenkstį nuspręsta, nes kai kurių regionų teritorijose, kur nekilnojamasis turtas yra brangesnis ir vertingesnis, jaunos šeimos praranda galimybę įsigyti būstą ar jį statyti, pasinaudojant finansine paskata. Pavyzdžiui, didžiojoje dalyje Utenos miesto, kuris nėra didmiestis ir kuriame emigracijos mastai yra vieni didžiausių Lietuvoje, parama būstui įsigyti iki šiol negaliojo. Jaunos šeimos negalėjo su finansine subsidija įsigyti būsto Utenos mieste, nes šioje teritorijoje būsto daugiabučiuose pastatuose 1 kv. m normatyvinė vertė siekia 510 eurų sumą, o tai viršija iki tol įstatyme numatytas ribas paramai gauti. Su panašia situacija susiduria ir jaunos šeimos, norinčios įsigyti pirmąjį būstą su finansine paskata Panevėžyje ar Gargžduose.

Pagal iki šiol galiojusį įstatymą, norint gauti valstybės paramą pirmajam būstui įsigyti reikėjo atitikti vieną iš šių sąlygų – būstas turėjo būti teritorijoje, kurioje kvadratinio metro vertė yra ne mažiau kaip 65 proc. mažesnė už didžiausią metro vertę Lietuvoje. Atlikus pataisymus pirmojo būsto įsigijimo įstatyme, kuriems šiandien pritarta Seime, daugiau jaunų šeimų galės pasinaudoti valstybės finansine subsidija.