Antstoliai neturės teisės išieškoti įsiskolinimų iš žmonių ir įmonių, gaunančių valstybės ir savivaldybių paramą dėl įvesto karantino šalyje.

Antstoliai negalės išieškoti skolų iš Vyriausybės paramos

2020 06 09

Antstoliai neturės teisės išieškoti įsiskolinimų iš žmonių ir įmonių, gaunančių valstybės ir savivaldybių paramą dėl įvesto karantino šalyje. Taip pat antstoliai negalės išieškoti skolų ir iš kitų išmokų ar kompensacijų, kurios skiriamos ekstremalios situacijos ar karantino metu. Tam, kad antstoliai negalėtų išieškoti paramos lėšų, Seimas priimė Civilinio proceso kodekso pakeitimus. 


Siekiant stimuliuoti šalies ekonomiką ir mažinant neigiamus karantino padarinius žmonių pajamoms bei įmonių veiklai, Vyriausybė teikė ir iki šiol teikia subsidijas. Pavydžiui, finansinė parama dirbantiems savarankiškai sudaro 257 eurus ir bus teikiama dar 2-ejų mėnesių laikotarpį po karantino. Verslo įmonėms teikiamos individualios garantios ir portfelinės garantijos paskoloms, apmokėtinų sąskaitų paskolos iki 500 tūkst. eurų ar paskolos iki 1 mlrd. eurų sumos, skirtos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiam verslui. Visų tokių lėšų, kurios skirtos žmonėms ir veslui atsigauti nuo pandemijos, antstoliai nuo šiol nebegalės išieškoti.


 Pagal Civilinio proceso kodeksą skolų išieškoti negalima ir iš komandiruotpinigių, motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokų, išeitinių išmokų bei kitų išmokų, skirtų nepasiturinčių gyventojų socialinei paramai. Taip pat išieškojimas negali būti nukreipiamas į buities, ūkio, darbo, mokymosi reikmenis ir kitą turtą, kurie reikalingi skolininko ar jo šeimos pragyvenimui, darbui ar mokymuisi. Gautos lėšos iš Europos Sąjungos finansinės paramos taip pat negali būti išieškomos iš įmonės.