JONAS
JARUTIS

Sąrašo nr. 10

JONAS JARUTIS

Nuo 2016 m. esu LR Seimo narys. Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete domiuosi, kaip padidinti tiek socialinį, tiek fizinį Lietuvos saugumą. Europos reikalų komitete gilinu žinias apie Lietuvos ir ES sąveiką, problematiką ir galimybes. LVŽS Šešėlinėje Vyriausybėje esu užsienio reikalų ministru. Esu Seimo Pirmininkės pavaduotojas, Jaunimo ir sporto reikalų komisijos narys.

Saugi Lietuva – saugi Europa! Tik tokia šalis, kurios gyventojai ir verslas jaučiasi saugūs, gali augti ir vystytis. Europos Parlamento rinkimuose kandidatuoju su nemažu politinės ir gyvenimiškos patirties bei žinių bagažu apie nacionalinę ir užsienio politiką, ypač – nacionalinį saugumą Europos kontekste. Nors čia pat vyksta negailestingas karas, nemažai ES šalių vis dar nesuvokia pavojaus rimtumo ir tebegyvena „gilių susirūpinimų“, o ne realių veiksmų režimu. Esu pasirengęs dirbti, kad Lietuva būtų saugi šalis, o Europa – saugus ir taikus regionas.

Esu viekšniškis, tikras žemaitis, šaknis įleidęs Aukštaitijoje. Laikausi taisyklės – viską daryti kaip įmanoma geriau. Pagal specialybę esu pradinių klasių ir sporto organizatorius–treneris, tad puikiai suprantu švietimo sistemos bei sporto srities problemas.

Į politinį gyvenimą įsiliejau dar prieš atkuriant Nepriklausomybę – būdamas Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio nariu, vykdamas į vieną pirmųjų „Misija – Sibiras“, dirbdamas Skapiškio (Kupiškio r.) apylinkės viršaičiu. Nuo 1994 m. prisijungiau prie LVŽS ir esu ištikimas šiai politinei jėgai, besirūpinančiai regionų žmonėmis. Regionų problematiką perpratau, net 12 metų dirbdamas Kupiškio r. savivaldybės taryboje, taip pat – mero pavaduotoju bei dvi kadencijas – meru.

Daug metų dirbau su savižudybių prevencija: Kupiškio rajone tikrai pavyko pasiekti reikšmingų rezultatų kartu su nuostabia visuomenininkų, psichologų ir kitų specialistų komanda. Daug laiko skiriu bendravimui su jaunimu bei sportininkais, kaimo bendruomenėmis. Esu Lietuvai pagražinti draugijos Kupiškio sk. narys, priklausau medžiotojų klubui „Vaduva“. Mėgstu aktyvų laisvalaikį, sportą, keliones, motociklus, medžioklę, žygius pėsčiomis.