ROBERTAS ŠARKNICKAS

Sąrašo nr. 8

ROBERTAS ŠARKNICKAS

Gimiau Kaune, bet vaikystė prabėgo vaikų globos namuose: Šiauliuose, Rokiškio r. Obeliuose. Turiu 11 metų pedagoginio darbo stažą, 10 metų praleidau teatre, kine kaip aktorius, režisierius. VO „Gelbėkit vaikus“ projekto narys.

Politikoje - jau 8 metai: 2015 m. buvau išrinktas Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariu. Nuo 2016 m. – LR Seimo narys, buvęs Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas, Kultūros komiteto narys, laikinosios Etninės kultūros grupės pirmininkas, Tarpparlamentinių ryšių su Graikijos, Vokietijos, Latvijos respublikomis grupės narys. Šiuo metu - LR Seimo Kultūros komiteto pirmininko pavaduotojas, Vokietijos grupės pirmininko pavaduotojas, laikinosios Maldos grupės narys.

Man svarbu, kad būtų gerbiamas kiekvienos ES šalies valstybingumas, identitetas, šeimos tradicijos, valstybinė kalba. Ne mažiau svarbus dėmesys socialinei gerovei, aplinkosaugai, kultūrai. Lygiavertiškumas Europoje dar vis stokoja dėmesio: penktadalis europiečių gyvena ties skurdo riba. Skurdo riziką Lietuvoje patiria dvigubai daugiau žmonių, nei Slovėnijoje ar Čekijoje. Vakarų valstybės gali ir turi išgirsti Lietuvos balsą ir nuomonę. Man svarbu, kaip Lietuva ir ypač jos regionai atrodo ir gyvena Europos kontekste, todėl Europos Parlamente esu pasirengęs aktyviai ginti Lietuvos žmonių interesus.

Juozas Pabrėža, profesorius, humanitarinių mokslų daktaras, kalbininkas:

Roberto Šarknicko darbus stebiu nebe pirmi metai. Žaviuosi jo tvirta, principinga pozicija dėl Lietuvai itin svarbių pamatinių būties dalykų. Jis ištikimai, su miela poetine ugnele saugo, gina ir puoselėja esmines tautines nacionalines vertybes: tradicinę šeimą, išskirtinius papročius, istorinę atmintį ir patį svarbiausią tautiškumo stulpą – Valstybinę lietuvių kalbą. Neabejoju, kad šią vertybinę misiją Robertas tęstų ir būdamas Europos Parlamento nariu.