ASTA
KUBILIENĖ

Sąrašo nr. 7

ASTA KUBILIENĖ

Esu gydytoja nefrologė, lektorė, leidinių autorė, XII ir XIII LR Seimų narė. 1994 m. baigiau medicinos studijas Kauno medicinos akademijoje ir trijų pakopų rezidentūros studijas, įgydama gydytojo terapeuto ir gydytojo nefrologo kvalifikaciją. Nuo 2000-ųjų 16 m. vadovavau Nacionaliniam transplantacijos biurui, nuo 2011 m. dirbau Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Gastroenterologijos, nefrourologijos ir chirurgijos klinikos lektore. Buvau Lietuvos ir pasaulio nefrologų draugijų narė, metodinio leidinio „Organų donorystė“ bendraautorė.

Nuo 2019 m. esu LVŽS narė. Nuo 2017 m. vadovavau Seimo Sveikatos reikalų komitetui, buvau Etikos ir procedūrų komisijos bei Priklausomybių prevencijos komisijos, Seimo delegacijos Lietuvos Respublikos Seimo ir Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato narių asamblėjoje narė. 2020-2024 m. Seimo kadencijoje dirbu Švietimo ir mokslo komitete, Priklausomybių prevencijos komisijoje. Šiuo metu – Audito ir Ateities komitetų bei Antikorupcijos komisijos narė. Įkūriau ir vadovauju Laikinajai Seimo narių grupei „Už žmogaus gyvybę ir sveikatą nuo pradėjimo iki natūralios mirties“ – ši grupė remia įstatymines iniciatyvas, užtikrinančias gyvybės ir sveikatos apsaugą, stiprinimą, sveikatos paslaugų prieinamumą ir kokybės gerinimą visais žmogaus amžiaus tarpsniais. Dalyvauju ir kitų laikinųjų Seimo grupių veikloje, esu daugelio Tarpparlamentinių ryšių su užsienio šalių parlamentarais bei Seimo delegacijos Lietuvos Respublikos Seimo ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Asamblėjoje narė.

Mano veiklos prioritetai – tradicinė šeima, demografija, sveikas gyvenimo būdas, korupcijos prevencija. Europos Parlamente sieksiu, kad tradicinės šeimos klestėtų ir stiprėtų. ES politikoje įsivyraujant neatsakingiems globalistams, leftistams ir technokratams, Europą apima demografinė žiema. ES buvo įkurta kaip krikščioniškų vertybių šalių sandrauga, siekianti vienodo ekonomikos klestėjimo ir taikos. Svarbu grįžti prie šių vertybių, saugoti šalių narių identitetą, kalbą, kultūrą, religiją, papročius, istoriją, lygiateisiškumą, veto teisę, siekti, kad ES nevirstų konfederacija.