GIEDRIUS
SURPLYS

Sąrašo nr. 5

GIEDRIUS SURPLYS

Esu Seimo Užsienio reikalų komiteto vicepirmininkas ir Europos reikalų komiteto narys. LVŽS pirmininko pavaduotojas. Buvęs Žemės ūkio ministras ir Vidaus reikalų viceministras. JK Birmingamo universiteto diplomatijos magistras. VU TSPMI Europos studijų magistras. JK Užsienio reikalų ministerijos stipendininkas. Kalbu anglų, rusų, prancūzų, lenkų kalbomis.

Būdamas Žemės ūkio ministru, sutelkiau žemdirbių bendruomenę, verslą ir mokslininkus rengiant ilgametę Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros strategiją. Inicijavau ES investicinių programų taisyklių supaprastinimą, dėl kurio daugelis kaimo gyventojų gali pasinaudoti ES lėšomis. Derėjausi su ES žemės ūkio ministrais ir ES komisarais, kad Lietuvos žemdirbiai gautų teisingas tiesiogines išmokas. Pavyko išsiderėti didesnį finansavimą Lietuvos žemės ūkiui.

Dirbdamas Vidaus reikalų viceministru, subūriau Lietuvos merus, verslininkus, bendruomenių lyderius, mokslininkus ir inicijavau Lietuvos regioninės politikos sisteminę reformą. Su EK pavyko susiderėti dėl novatoriškų regioninės plėtros programų ir didesnės paramos Lietuvos statutinėms tarnyboms. Tapęs EP nariu, inicijuočiau europinę šeimos politiką, kad vaikus auginančios šeimos galėtų jaustis saugios ir ramios dėl ateities. Stiprinčiau ES regioninę ir kaimo plėtros politiką, siekdamas vienodos gerovės visiems ES piliečiams.

Artūras Visockas, Šiaulių miesto meras:

Su Giedriumi kūrėme Lietuvos regionų gaivinimo strategiją. Pažįstu jį kaip vizionierių ir atsakingą politiką, kuriam iš tiesų rūpi mūsų miestai, miesteliai ir kaimai. Profesionalo įvaizdis nepaslepia gerų akių ir geros širdies. Tai labai svarbu politikoje. Su dideliu įkvėpimu perskaičiau lietuvių, anglų ir lenkų kalbomis išleistą Giedriaus knygą „Laimėti – ne nuodėmė“, kurioje atsiskleidžia tikrosios lyderystės paslaptys. Lietuva laimėtų, išrinkusi Giedrių Surplį į Europos Parlamentą.