BRONIS
ROPĖ

Sąrašo nr. 2

BRONIS ROPĖ

Tęskime pradėtus darbus

Esu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos garbės pirmininkas. Nuo 1995 m. iki 2014 m. ėjau Ignalinos mero pareigas, nuo 2014 m. išrinktas į Europos Parlamentą (EP) nuosekliai dirbu Lietuvai. Man svarbu, kad mūsų ekonomika ir žemės ūkis klestėtų, kaip klesti Vokietijoje ar kitose Europos Sąjungos (ES) valstybėse, kad vis daugiau jaunų šeimų liktų gyventi regionuose, galėtų čia dirbti ir užsidirbti bei gauti kokybiškas švietimo, gydymo ir kitas paslaugas. Nenormalu, kad sveikatos apsaugos reforma šalyje virto rimta sveikatos sistemos krize, ūkininkai priversti streikuoti, pensijų dydis ir darbo užmokestis vis dar gana skurdūs, palyginti su ES šalimis. Nors pragyvenimo lygis smarkiai brango, šalyje vis dar turime aukštą pridėtinės vertės mokestį, net ir maistui, kurį žmonėms vis sunkiau įpirkti.

Todėl daug ir kryptingai dirbu, kad kiekvienas iš Jūsų galėtų įpirkti mūsų ūkininkų užaugintus maisto produktus ir energijos išteklius. Siekiu, kad regioninės savivaldybės gautų ES fondų lėšas, kurios būtų skirtos regionų ekonomikos skatinimui bei ten gyvenančių žmonių gerovei kurti. Ilgą laiką buvau vienintelis narys iš Lietuvos, dirbantis EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete, kuriame siekiu, kad būtų sprendžiamos Lietuvos žemdirbiams opiausios problemos. Dirbdamas EP Kovos su vėžiu komitete stengiausi, kad lietuviai, susirgę vėžiu, galėtų gauti moderniausius vaistus ir gydymo metodikas.

Ką man su Jūsų pagalba pavyko pasiekti skaičiais:

 • išsaugoti 2 mlrd. eurų Lietuvos žmonėms;
 • saugiam Ignalinos AE uždarymui iškovoti 780 mln. eurų 2021-2027 m. laikotarpiui;
 • 314,9 mln. eurų išsaugoti Lietuvos Vidurio ir vakarų regiono gyventojams;
 • padidinti 30 proc./960 mln. eurų 2021-2027 m. BŽŪP tiesioginių išmokų voką;
 • iškovoti 10,7 mln. eurų paramą žmonėms, užsiimantiems pieno gamyba.

Esu dėkingas, kad kreipiatės, rašote, skambinate, teikiate siūlymus ir keliate problemas. Visų šių pasiekimų nebūtų be Jūsų, gerbiami Lietuvos žmonės, aktyvios pagalbos ir bendradarbiavimo. Tęskime pradėtus darbus ir toliau.