AURELIJUS
VERYGA

Sąrašo nr. 1

AURELIJUS VERYGA

Esu LR Seimo narys, Seimo Sveikatos reikalų ir Europos reikalų komitetų narys. 2016–2020 m. kadencijoje buvau LR sveikatos apsaugos ministras ir parlamento narys. LVŽS vicepirmininkas. Gydytojas-psichiatras, biomedicinos mokslų daktaras. Iki 2016 m. dirbau Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesoriumi, vadovavau LSMU Sveikatos tyrimų institutui.

Iki 2016 m. – Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas, Nacionalinės sveikatos tarybos narys, Europos rūkymo prevencijos tinklo valdybos narys, Šiaurės šalių alkoholio ir narkotikų prevencijos tinklo valdybos narys. COVID-19 pandemijos metu buvau paskirtas Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovu.

Savo patirtį, sukauptą vadovaujant nevyriausybinėms organizacijoms, mokslinių tyrimų institutui, Sveikatos apsaugos ministerijai ir visai sveikatos apsaugos sistemai, nacionalinę patirtį politikoje ir tarptautinėse organizacijose tikiuosi pritaikyti Europos Parlamente sąžiningai atstovaudamas Jūsų interesams.

Mano prioritetai nesikeičia – tradicinė šeima yra ES išlikimo pamatas. Valstybėms narėms turi būti palikta teisė konstituciškai apsibrėžti, kas yra šeima. ES privalo imtis realiai saugoti savo sienas, o demografinę krizę spręsti skatindama vyro ir moters santuoką ir remdama vaikus auginančias šeimas.

Stipri Lietuva – gyvybingi regionai. Sieksiu, kad būtų didinama ES biudžeto dalis, skiriama mūsų regionams, žemės ūkiui, Ignalinos AE uždarymui, kelių infrastruktūrai ir kitiems svarbiems projektams.

Senjorai ir neįgalieji – gerbiami visuomenės nariai. Kartu su kolegomis esame pasiryžę sudaryti sąlygas senjorams ir neįgaliesiems mokytis visą gyvenimą, keliauti, mažinti vaistų kainas, organizuojant bendrus pirkimus su kitomis ES šalimis.

LVŽS atstovai, jei būtų išrinkti į Europos Parlamentą, nepritars ES federalizacijai ir pasisakys už tai, kad Europos Sąjunga išliktų nacionalinių valstybių sąjunga. ES valstybėms narėms turi būti išsaugota veto teisė, suteikianti galimybę net ir mažoms valstybėms, kaip Lietuva, ginti savo teises ir interesus.